Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, Başkan Yardımcı Bahri Bellek ile birlikte Etisem Eğitim ve Uygulama Merkezleri ile Belediyemiz bünyesinde bulunan kreşleri ve Emekli Konağını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Beşikçioğlu, gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında tesis ve merkezlerin eksiklerini tespit ederek merkezlerdeki yetkililerden bilgi aldı.

Emekliler Konağına gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Başkan Beşikçioğlu, "Konaklarımız emeklilerimiz için tam bir kaynaşma ve dayanışma noktasıdır. Onlarla gerçekleştirdiğimiz sohbette sosyalleşmelerinin ve burada yaşıtları ile bir arada oturarak keyifli vakit geçirmelerinin yanı sıra onların üretkenliklerini destekleyecek çalışmalarda yapacağız. Onlara yarına uyanacak bir amaç verme niyetindeyiz. Çünkü seçim süreci boyunca sokaklarda dolaştığımızda emeklilerimizin bizden istedikleri tek bir şey vardı; emekli konakları. Ben de dedim ki ‘emekli konaklarını kuracağız, istediğiniz gibi oyununuzu oynayacaksınız, çayınızı kahvenizi içeceksiniz; ama üreteceksiniz. Emekli tiyatrolarını kuracağız; size bir yönetmen bir oyun vereceğiz, 3-4 ay siz bu oyunu çalışacaksınız.

Başarılı olduğunuz takdirde bunu seyirciyle buluşturacağız, seyircinin karşısına çıkacaksınız, turnelere çıkacaksınız.' Böylelikle hem emeklilerimizin turistik seyahatlerini gidermiş olacağız, hem de emekli konaklarındaki sosyal hayatlarını düzenlemiş olacağız, hem de üretimin içerisinde göreceğiz onları. Böylelikle onlara yarına uyanacak bir amaç sağlayacağız." dedi.

Whatsapp Image 2024 06 28 At 09.46.39

ETİSEM UYGULAMA VE EĞİTİM MERKEZİ

Etisem Uygulama ve Eğitim Merkezlerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde kursları tek tek ziyarette bulunarak yetkililerinden kurs merkezleri ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Beşikçioğlu, kursiyerler tarafından ilgi ve sevgiyle karşılandı.  Ziyaretlerini belli aralıklarla yineleyeceklerini açıklayan Beşikçioğlu, "Gerçekleştirdiğimiz ziyaret ile hem yapılan çalışmaları yerinde gözlemliyor hem de talep ve istekleri dinleyerek eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz.  Halkımıza katkı sağlayacak her türlü projenin ve eğitimin arkasında duracağız" dedi. Katılımcılarla gerçekleştirdiği sohbetin ardından onların çalışmalarını dikkatle inceleyerek hem kurs yetkililerine hem de kursiyerlere teşekkürlerini iletti.

Whatsapp Image 2024 06 28 At 09.46.38 (3)

Beypazarı'ndaki komşu iki mahallenin muhtarı birlikte çalışıyor Beypazarı'ndaki komşu iki mahallenin muhtarı birlikte çalışıyor

BEŞİKÇİOĞLU ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Başkan Beşikçioğlu, belediyeye bağlı kreşleri ziyaret ederek, minik öğrencilerle bir araya geldi. Kreş yetkilileri ile merkezi gezerek, kreşlerdeki işleyiş, personelin eğitimi, eğitim öğretim faaliyetleri, yapılan etkinlikler, oyun alanları, çalışanlar ve merkezin genel durumu hakkında bilgi alan Başkan Beşikçioğlu,"Kreşlerimizde görev alan yetkililerden bize aktarılan öneri ve paylaşımların notunu aldık. Belediye bünyesine ait birimleri belli aralıklarla ziyaret ederek yapılan her çalışmayı yerinde görmeyi önemsiyorum. Çünkü bu ziyaretler her iki tarafa sağlanan güzel bir bilgi alışverişi sağlamaktadır. Görevimiz süresince Etimesgut'umuzu, her kurumuyla mümkün olduğu kadar geliştirme gayreti içerisinde olacağız.  Belediyemiz bünyesinde bulunan kreşler çocukların gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bu önem çocuklara pek çok konuda katkı sağlarken, ailelere de destek olmaktadır.  Özellikle çalışan ebeveynlere çocukları için güvenli ve destekleyici bir ortam sağlayarak aile yaşamlarının desteklenmesine katkıda bulunmaktadır" dedi.

Konuşmasının ardından sınıflardaki çocukların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılanan Başkan Beşikçioğlu,  oyuncak dağıtımının ardından çocuklarla oyunlar oynayarak keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Kaynak: Haber Merkezi