Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, uluslararası kuruluşların üst düzey kadın temsilcilerine yazdığı mektupta, Gazze başta olmak üzere çatışma altındaki bölgelerde yaşayan annelerin durumlarına dikkati çekerek, “Her annenin çocuğunu güvenli ve huzur içinde yetiştirebileceği bir dünya sağlamak için kararlı adımlar atalım” ifadesini kullandı. 50'ye yakın isme gönderilen özel mektupta anneliğin önemine işaret eden Göktaş, "Anneler Günü, dünyanın farklı yerlerinde farklı tarihlerde kutlansa da dünyanın her yerinde annelerin ailelerimizi ve toplumumuzu şekillendirirken sevgi ve şefkatin yayılmasında derin etkisi tek ve biriciktir.” ifadesini kullandı.

DT Genel Müdürlüğü ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu arasında protokol DT Genel Müdürlüğü ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu arasında protokol

GAZZELİ ANNELERİN DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ

Annelerin sonsuz gücü ve şefkatinin toplumların dokusunu zenginleştirdiğini belirten Göktaş, mektubundan çatışma altındaki bölgelerde yaşayan annelerin yanı sıra Gazzeli annelerin durumuna da ayrı vurgu yaptı. 

İsrail’in saldırılarının ortasında akıl almaz zorluklara göğüs geren Filistinli annelerin direncine dikkati çeken Göktaş, şunları kaydetti: “Barışı, adaleti ve dünyanın neresinde ve hangi şartlar altında yaşıyor olursa olsun tüm annelerin onurlarını korumak için çalışalım. Filistinli annelerle dayanışma içinde olalım ve her annenin çocuğunu güvenli ve huzur içinde yetiştirebileceği bir dünya sağlamak için kararlı adımlar atalım. Bu vesileyle, sizleri dünyadaki tüm annelerin paha biçilmez katkılarını takdir etmeye davet ediyorum. Annelerimizin fedakarlığının kıymeti her gün bilinmeli ve takdir edilmelidir.”

Muhabir: Nursel Dilek MANAVBAŞI