Avrupa Futbol Şampiyonasına F Grubundan katılan ve ilk maçında Gürcistan’la karşı karşıya gelen Türkiye, rakibini 3-1’lik net bir skorla mağlup ederek turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı. Çankaya Belediyesi, Ahlatlıbel Atatürk Parkında kurduğu dev ekranda Çankayalıları Milli heyecanla buluşturdu.

Turnuvanın ilk maçında Gürcistan’ı Mert Müldür, Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu’nun attığı gollerle 3-1 mağlup eden Millilerin galibiyet sevincine Çankaya’dan yüzlerce insan ortak oldu. Güzel havayı da fırsat bilen Çankayalılar Almanya’da mücadele eden Millilere Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi Çankaya’dan destek oldu.

Canan Ceylan'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Canan Ceylan'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

GRUPTAKİ İKİ MAÇ DA AHLATLIBEL’DE

Turnuvaya galibiyet ile iyi bir başlangıç yapan Türkiye’nin grubundaki iki maç da Ahlatlıbel Atatürk Parkında gösterilecek. Portekiz ile 22 Haziran Cumartesi günü Türkiye saati ile 19.00’da karşı karşıya gelecek Milliler grubun son maçında Çekya ile 26 Haziran Çarşamba günü Türkiye saati ile 22.00’de ikinci turaçıkmak için mücadele verecek.

Çankaya Belediyesi 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarını 14 Temmuz’a kadar dev ekranda göstermeyi sürdürecek.

Kaynak: Haber Merkezi