İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Pursaklar'da gaziler onuruna yemek

Spor

Mamak çeyrek finali garantiledi

Genel

Çubuk Turşuları 22 ülkeye ihraç ediliyor

Genel

Yenimahalle'nin Yerel eşitlik eylem planı dünyaya açılıyor

Genel

Altındağ'da gençlik merkezi kurs kayıtları başladı

Genel

Mamak Belediye Başkanı Köse, vatandaşlarla bir araya geldi

Genel

CHP Etimesgut İlçe Kadın Kolları, Mavangatlı Afetzedeleri Yalnız Bırakmadı

Genel

AHİD'den Yenimahalle Kaymakamına ziyaret

Çevre

ASKİ'den Gölbaşı'na su projesi

Genel

Altındağ'da hareketli gün

Genel

Mamak'ta pedallar hareketlilik için çevrildi

Genel

30 ayda 42 yeni park

Yaşam

Yaşam Haberleri

TDV Gençlik ve Gönüllülük Kampı başladı

İHA 09.07.2021 11:34
 TDV Gençlik ve Gönüllülük Kampı başladı

 Türkiye Diyanet Vakfı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen Gençlik ve Gönüllülük Kampı Sakarya’da başladı. Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, "Her dönemde gençlerin aktif olarak katılabileceği ve sosyo gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz projeler geliştiriyoruz" dedi.

Adana, Antalya, Eskişehir, Kütahya, Malatya, Manisa ve Mersin illerinde faaliyet gösteren TDV Gençlik Kolları sorumlu ve üyeleri ile müftülüklerce belirlenen Diyanet Gençlik koordinatörlerinin katıldığı kamp beş gün sürecek. GSB Arifiye Gençlik Kampı'nda gerçekleşen etkinlik boyunca TDV gönüllüsü katılımcılara Türkiye Diyanet Vakfı faaliyetleri, gönüllülük ve gençlik çalışmaları anlatılacak. Katılımcılar doğa yürüyüşü, bisiklet turu, geleneksel okçuluk, matrak, mini golf, masa tenisi gibi sosyal etkinliklerin yanı sıra şehir turuna katılacak.
Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri Gençlik ve Gönüllülük Kampı'nı geleneksel hale getirerek düzenli şekilde yapacaklarını söyledi. Bir ülkenin en önemli kazanımlarının gençleri olduğunu ve gençlere yapılan yatırımın geleceğe dair atılmış sağlam temeller olduğunu ifade eden Efe, “Gençlerimizin geleceğe umutla bakabilen, topluma faydalı bireyler olması için Türkiye Diyanet Vakfı olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu kapsamda yaz dönemleri başta olmak üzere fırsat bulduğumuz her dönemde gençlerin aktif olarak katılabileceği ve sosyo gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz projeler geliştiriyoruz. Gençlik ve Gönüllülük Kampımız da bunlardan birisi. İnşallah verimli bir kamp dönemi geçirmiş olacağız” dedi.