İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Engelsiz resimler sergisi açıldı

Genel

“Zamanın Hazinesi” sergisi açıldı

Genel

Kütüphanede "kitap kahve günü"

Kültür-Sanat

Ankyra Barok konseri İş Sanat'ın sosyal medya kanalında

Kültür-Sanat

Devlet Tiyatroları Tunus'ta perde açacak

Genel

ABB'den ağaç seferberliği

Genel

Çankaya Evlerine ilgi büyük

Genel

 Barınakta kış hazırlıkları tamam

Genel

Mamak'ta özel güne özel konser

Genel

Dikmen Teknoloji Köprüsü yakında açılıyor

Genel

Mamak'ta miniklerden çim adam etkinliği

Genel

Kahramankazan'da fırsatçılığa geçit yok

Siyaset

Siyaset Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Genç teğmenlerimizle beraber yarınlara yürüyoruz”

İHA 31.08.2021 11:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Genç teğmenlerimizle beraber yarınlara yürüyoruz”

Erdona: Artık İHA’larımız semalarımızda uçuyor, SİHA’larımız semalarımızda uçuyor, TİHA’larımız semalarımızda uçuyor. Artık bunları biz yapıyoruz, birilerinden dilenmiyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bu reformu yaptığımızda birileri ‘Türk ordusunun damarını kesiyorsunuz’ diyerek tezvirat peşinde koşuyordu. Bugün görüyoruz ki, bırakınız Türk ordusunun damarlarının kesilmesini, artık çok daha güçlü, çok daha kabiliyetli, çok daha donanımlı bir askeri eğitim öğretim sistemine sahibiz” dedi.
Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu'nda diploma ve sancak devir teslim törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TSK’da eğitim kurumlarını da içeren kapsamlı bir reform gerçekleştirdiklerini belirterek, o dönemde ‘Türk ordusunun damarını kesiyorsunuz’ diyenlere cevap verdi. Kara Harp Okulu’ndaki eğitimlerini tamamlayarak mezun olan Türk ve misafir öğrencileri tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, “Ülkemiz bundan 5 yıl önce tarihimizin en alçak, en hain darbe girişimine şahit olmuştu. Ordumuzun içindeki bir grup FETÖ ihanet çetesi mensubunun başlattığı 15 Temmuz darbe girişimini milletimizle beraber günün ilk ışıkları ile birlikte kati bir şekilde başarısızlığa uğrattık. Bu şanlı mücadelede 183 vatandaşımız ve 63 polisimizle birlikte 5 askerimizi de şehit verdik. Aynı şekilde FETÖ’cülere karşı çarpışan 43 askerimiz de gazilikle şereflendi. Darbe girişiminin ardından FETÖ ihanet çetesi ile irtibatı olan yaklaşık 21 bin TSK mensubunun ordumuzla ilişiğini kestik. Darbe girişimine bilfiil karışan veya örgütle iltisaklı 4 bin 723 ordu mensubu halen cezaevinde bulunmaktadır. Bu darbe girişiminin ardından TSK’da eğitim kurumlarını da içeren kapsamlı bir reform gerçekleştirdik. Darbe zihniyetinin kirlettiği askeri okulların tamamını kapattık. TSK’nın ihtiyaç duyduğu personeli yetiştiren harp okullarını, yüksekokulları, enstitüleri Milli Savunma Üniversitemizin bünyesinde tekrar kurduk. Askeri eğitimi üniversitemizde tek çatı altında toplayarak kurumsal bütünlüğü sağladık” diye konuştu.