İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

 Altındağ'da semt pazarları da normale dönüyor

Genel

Kafe ve restoranlar dezenfekte ediliyor

Genel

Çankaya Belediyesinden “Mobil Jet Yıkama Aracı”

Politika

Personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Genel

Altın Bahçe'de çalışmalar sürüyor

Genel

Mamak'ta gençlere yeni bir merkez daha

Genel

Ankara Büyükşehir Belediyesi YKS ödemesi desteği sözünü tuttu

Genel

Altındağ Belediyesi'nden Hamamönü'nde temizlik çalışması

Genel

Bilinçli İnsanlar Atıksız Konutlar projesi başlatıldı

Genel

Çankaya baharı sanatla karşılıyor

Genel

Binalara otopark zorunluluğu

Genel

Çankaya Belediyesi'nden kaldırım çalışması

Genel

Genel Haberleri

Yavru köpeklere sıcak yuva

19.01.2021 11:04

Altındağ'daki sokak hayvanlarına sevgiyle kucak açan Altındağ Belediyesi, soğuktan donmak üzere olan 8 köpek yavrusuna da sahip çıktı. ekipler, 8 yavruyu bulundukları yerden alıp Altındağ Belediyesi Hayvan Barınağı’nda koruma altına aldı.

8 minik köpek yavrusu artık Altındağ Belediyesi’ne emanet… Soğuk nedeniyle ölmek üzereyken bulunan minik köpekler, Altındağ Belediyesi sayesinde hayata tutundu. Altındağlı vatandaşlardan gelen ihbar üzerine, Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan yavru köpekler, sıcak yuvalarına kavuştu. Minik köpek yavrularının, gelen ihbar üzerine ekipler tarafından alındığında çok üşümüş ve aç olduklarını belirten Başkan Balcı "Minik yavrular çok küçüktü, çok üşümüşlerdi ve çok açlardı. Ekiplerimiz hemen yavruları alıp sıcak ve konforlu barınağımıza getirdi. Burada ilk muayeneleri yapıldı, karınları doyuruldu. Barınağımızın maskotları oldular adeta… ” dedi.

BİRAZ İLGİ, BİRAZ SEVGİ

Hayvan sevmenin dünyayı güzelleştiren, kalplere merhamet aşılayan bir duygu olduğunu belirten Başkan Asım Balcı, "Bu soğuk havalarda, Altındağ'da herkes kapısının önüne bir tas su, birazcık mama koyabilirse, can dostlarımız için çok büyük bir iyilik yapmış olacaktır. Bu konuda destek veren herkesten Allah razı olsun. Altındağ Belediyesi olarak bizler ilçenin çeşitli noktalarına can dostlarımız için mama ve su koymaya devam edeceğiz. Bize ihtiyaç duyan herkesin de daima yanında olacağız" ifadelerini kullandı.