İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Mamak Belediyesi karla mücadelede hız kesmiyor

Genel

Hamamönü'ne çevreci aydınlatma

Genel

 Kartpostallık görüntülerle Kızılcahamam

Genel

“Şehrimize 15 yeni hizmet aracı kazandırdık”

Genel

Altındağ kartpostal gibi

Genel

Başkan Altınok'tan gece denetimi

Genel

Çankaya kar nöbetinde

Genel

Altındağlı kadınların sandalye atölyesi

Sağlık

Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde aşılama başladı

Genel

Çubuk güne kar yağışı ile uyandı

Genel

Çankaya'da karla mücadele

Sağlık

''Akıllı Kovid-19 Örnek Alma Ünitesi'' açıldı

Genel

Genel Haberleri

Pekmez'in hayvan barınağında en yakın arkadaşları köpekler oldu

26.11.2020 13:29
Pekmez'in hayvan barınağında en yakın arkadaşları köpekler oldu

 Ankara'da 7 ay önce yaralı olarak bulunan ve Pekmez adı verilen sıpanın tedavi gördüğü hayvan barınağında en yakın arkadaşları köpekler oldu.

Beytepe Mahallesi’nde Mayıs ayında vatandaşların bildirmesi üzerine yaralı olarak Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen eşek yavrusu, barınak hekimleri tarafından uzun bir tedavi sürecinin ardından iyileşti. Vitamin ve antibiyotik desteği ile iyileşen sıpaya Pekmez adı verildi. Pekmez, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 30’dan fazla köpekle bir arada yaşıyor. Onlarla çok iyi anlaşan Pekmez, oyunlar oynayıp aynı kaptan yemek yiyor, onlarla eğlenip koşuyor. Pekmez için ayrıyeten özel bir yaşam alanı da oluşturuldu.

“TEDAVİSİNİN ARDINDAN PEKMEZİMİZ ÖNCE MİSAFİRDİ, SONRA EV SAHİBİ OLDU”
Uzman Veteriner Hekim Merve Temimhan, “Pekmezimiz Mayıs ayında yapılan bir şikayet üzerine Beytepe’den ekipler tarafından alınarak buraya getirildi. Bazı açık yaraları vardı. Uzun bir süre misafir ettik Pekmez’i. Tedavilerini yaptık, normal sağlık bakımlarını yaptık görevli veteriner hekimler olarak. Beslenmesi, bakım koşulları gece gündüz zaten uğraşıldı. Çünkü epey bir yaralanmaları vardı. Onların hepsi toparlandı. Normalde burası sahipsiz sokak hayvanları üzerine yapılan bir bakımevi olmasına rağmen bu tarz farklı türlerde de hayvanlara biz yardımcı olmaya çalışıyoruz hekimler ve belediye olarak. Tedavisinin ardından Pekmezimiz önce misafirdi, sonra ev sahibi oldu. Çünkü Pekmez ve diğer misafir olarak bizim köpeklerimizle beraber farklı türlerin dostluğu en güzel örneği burada. Pekmez dediğim gibi misafirden ev sahibi oldu ve artık buraya gelen ve geçici olarak duran, bakımları yapılan köpeklerimizle beraber uyum sağladığı için sahiplendiremedik. Ve bizim barınağımızın maskotu haline geldi. Arkadaşlarıyla beraber son derece mutlu biçimde dolaşıyor. Personelle arası çok iyi, diğer arkadaşlarıyla arası çok iyi, keyfi yerinde şimdilik. Böyle de devam edecek zaten. Pekmezimizden pek vazgeçmeye niyetimiz yok” dedi.