İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Simon Bolivar Parkı yenilendi

Genel

Mamak'ta kurban pazarı için kuralar çekildi

Genel

Gölbaşı akıllı kent sistemine geçiyor

Genel

Altındağ'da spor dolu yaz tatili başladı

Genel

Renkli Kent Ankara: “Kent Gezileri” başladı

Genel

Geleneksel oyunlar canlandı

Genel

Altındağ'a bir pazar daha

Genel

Keçiören Belediye Başkanı Altınok çocuklarla kurabiye yaptı

Genel

Çankaya'ya 9 yeni park müjdesi

Genel

Sporseverler Atatürk Botanik Bahçesi'ne akın ediyor

Genel

Mamak'ta yaz konserleri devam ediyor

Genel

Çankaya'ya yeni kent tarım evi

Genel

Genel Haberleri

Parklara yaz geldi

08.05.2021 12:21
Parklara yaz geldi

Altındağ Belediyesi parklarda yoğun bir şekilde bakım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Başkan Balcı, “Sokağa çıkma kısıtlaması süresini iyi değerlendirdik." dedi.

Altındağ Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve düzenli bir ortamda aileleriyle birlikte zaman geçirmeleri için parklarda geniş çaplı bakım, onarım ve peyzaj çalışması gerçekleştiren ekipler, vatandaşlardan tam not aldı. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Asım Balcı, “Sokağa çıkma kısıtlaması süresini iyi değerlendirdik. Altındağlı vatandaşlarımız, kısıtlama süresi bittiğinde tertemiz ve bakımlı parklara kavuşsun, yaz aylarının tadını çıkarsın istedik. Bu nedenle, parklarımızı vatandaşlarımız daha rahat ve güvenle kullanabilsinler diye, itinayla bakım ve onarımdan geçirdik. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte parklar Altındağlılar için hem serinleme hem de sosyalleşme alanına dönüşüyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın parklarda huzur içinde vakit geçirebilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz.” dedi.

TİTİZ ÇALIŞMA SÜRÜYOR

Ekiplerin ilçe genelindeki parklarda çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan Balcı, "Ekiplerimiz oldukça titiz bir biçimde çalışıyor. Çimler biçiliyor, yabani otların oluşturduğu kötü görüntü gideriliyor. Rengarenk mevsimlik çiçekler dikiliyor, çiçek partelleri yenileniyor. Ayrıca parklarımızda bulunan bank ve kamelya gibi donatı elemanları yenileniyor, gereken onarımlar yapılıyor. Vatandaşlarımızın daha temiz bir ortamda, aileleriyle beraber, keyifli vakit geçirmeleri bizim tek isteğimiz... Altındağ Belediyesi olarak vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak, Altındağ genelinde çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.