İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Çankaya'da parklar yenileniyor

Genel

Altındağ'da 3 bin çocuğa ücretsiz yüzme kursu verilecek

Genel

Çankaya'da açık havada sinema keyfi başlıyor

Genel

Mamak'tan Manavgat'a destek

Genel

Anneler ve çocukları iş başında

Genel

Avrupalı gençler Kızılcahamam'da pedal çevirdi

Genel

Okul duvarları tabloya dönüşüyor

Genel

Daha temiz Çankaya için konteynerler yenileniyor

Genel

Hacettepe Mahallesi'nde dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Genel

El Emeği Şenliği Ahmed Arif Parkı'nda devam edecek

Genel

Sokak hayvanları için tam donanımlı ambulans

Genel

Altındağ'da yüzme bilmeyen kalmayacak

Genel

Genel Haberleri

Mamak’ta kurban pazarı için kuralar çekildi

25.06.2021 10:59
Mamak’ta kurban pazarı için kuralar çekildi

Mamak Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi Mamak Ortaköy kurban alanında kuracağı kurban satış çadırlarının yerlerini çekilen kurayla belirledi.

Mamak Belediyesinde kurban satış çadırlarının yeri çekilen kurayla belirlendi. Mamak pazar yerinde gerçekleşen kura çekim törenine Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan ve kurbanlık satıcıları katıldı. Kura ile 156 kurban çadırının kurulacağı Ortaköy kurban pazarındaki 98 kurban satış çadırının yeri belli oldu.
Kura çekim yöntemi ile kurban satışı için farklı illerden gelen vatandaşların hakkaniyetle kendi yerlerini kendilerinin belirlediğini kaydeden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan, satıcılara bereketli satışlar dileyerek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban pazar yerlerinin en iyi şekilde düzenlenerek esnafımızı ve vatandaşlarımızı mağdur etmeden alım satım yapma imkânı sağlayacağız. Satış yerlerinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebileceği her şeyi düşündük” dedi.
Kura çekiminde esnafların cezai işleme maruz kalmamaları için kuralları ihlal etmemeleri dile getirilirken, küpelenmemiş ve kayıt altına alınmamış büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satış alanlarına alınmayacağı, belirlenen yerler dışında kurban kesimine müsaade edilmeyeceği belirtildi.