İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Karagöl Tabiat Parkı karla kaplandı

Kültür-Sanat

Beş asırlık kitaplarıyla "tarih kokan kütüphane"

Genel

Başkan Demirbaş, üniversite öğrencileriyle kahvaltıda bir araya geldi

Genel

Mamak Belediyesinden kadınlara trafik eğitim faaliyeti

Genel

“İyi Ki Doğdun Nazım”

Genel

Kızılca Mahalle Konağı açıldı

Genel

Kahramankazan'da çiftçilere 1 milyon 300 bin sebze fidesi dağıtılacak

Genel

Altındağ'da kütüphanelere yoğun ilgi

Genel

Gölbaşı'nda 15 kırsal mahalle doğalgaza kavuştu

Genel

Ahmet Çalık'ın ismi Ankara'da yaşatılacak

Genel

Keçiören'de 35 yeni spor tesis açıldı

Genel

Büyükşehir Belediyesi başkentli muhtarlarla ‘ortak akıl'da buluşacak

Genel

Genel Haberleri

Kütüphanede "kitap kahve günü"

07.12.2021 10:18
Kütüphanede

Altındağlı vatandaşlar kütüphaneleri çok sevdi. Mahalle kütüphaneleri günün her saatinde, her yaştan kullanıcıların büyük ilgisiyle dolup taşıyor.

Altındağlı vatandaşların kütüphane sevgisi, Altındağ’a değer katmaya devam ediyor. Feridun Çelik Mahallesi’ne yapılan Arif Nihat Asya Kütüphanesi, Altındağlı vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kütüphanelerden biri… Her yaştan Altındağlı vatandaşın kullanıcısı olduğu kütüphane, en büyük ilgiyi yetişkin kadın kullanıcılardan görüyor. Kadın kullanıcılar kütüphanede düzenledikleri “1 kitap, 1 kahve” etkinliğiyle, kütüphanede hem keyifli zaman geçiriyor, hem de kitap okuyor.

1 KİTAP, 1 KAHVE, ÇOKÇA SEVGİ

Altındağlı vatandaşların kütüphanelere gösterdiği ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı “Kütüphanelere sadece gençler değil, her yaştan hemşehrilerimiz büyük ilgi gösteriyor. Her yaştan kullanıcıyı bu masalarda, rafların arasında görmek çok güzel… Feridun Çelik Mahallesi’nde de gördük ki, bu kütüphaneye en çok kadınlar ilgi gösteriyor. Mahallemizdeki ev hanımları, günlerinin önemli bir kısmını bu kütüphanede geçiriyor, burada hem kahvelerini içiyor hem de kitap okuyarak kendilerini geliştiriyorlar. Onların bu ilgisini görmek, bizi hem çok mutlu ediyor hem de yeni kütüphaneler yapmak için motive ediyor” dedi.