İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaşam

Başkent sabahları belediyenin çorbasıyla daha sıcak

Eğitim

Başkentli muhtarlara yönelik afet farkındalık eğitimi başladı

Ekonomi

Kahramankazan'da çiftçilere 1 milyon 200 bin sebze fidesi dağıtıldı

Ekonomi

Tüccar ve esnaf İstasyon Caddesi'ni konuştu

Kültür-Sanat

ANKAmall'da spor ve dans etkinlikleriyle 19 Mayıs şöleni yaşandı

Spor

Amatör Sporun dostu Ali Öcal Batıkent'te yaşayacak

Kültür-Sanat

Mor ve Ötesi ile 19 mayıs coşkusu

Kültür-Sanat

Başkentliler Altınfest'te doyasıya eğlendi

Kültür-Sanat

Gordion Yarı Maratonu Lansmanı Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde gerçekleştirilecek

Kültür-Sanat

Ulucanlar Desen Çalıştayı Sergisi açıldı

Genel

Başkan Altınok Atatürk'ü andı, 19 Mayıs'ı kutladı

Kültür-Sanat

Nallıhan Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konser verdi

Genel

Genel Haberleri

Kızılca Mahalle Konağı açıldı

16.01.2022 12:20
Kızılca Mahalle Konağı açıldı

Mahallelerin yaşam standartlarını yükseltecek ve birçok hizmeti tek bir noktada toplayarak vatandaşa kolaylık sağlayacak olan mahalle konaklarının sayısı Mamak’ta artmaya devam ediyor.

Mamak Belediyesi’nin ilçeye yaptığı yatırımların ve kazandırdığı tesislerin sayısı her geçen gün artıyor. Mahallelerin yaşam standartlarını yükseltecek ve birçok hizmeti tek bir noktada toplayarak vatandaşa kolaylık sağlayacak olan mahalle konaklarının sayısı Mamak’ta artmaya devam ediyor. Bölge halkının sosyal aktivitelerini gerçekleştirebileceği mahalle konaklarının bir yenisi ise Kızılca Mahallesi’nde açıldı. Açılışa Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, Mamak MHP İlçe Başkanı Mustafa Esen, Tüm Özel Halk Otobüsleri Başkanı Ercan Soydaş, Mamak Muhtarlar Dernek Başkanı Hulusi Güngören, Mamak Çorumlular Federasyon Başkanı Ercan Aksu, başkan yardımcıları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ankara ilçeleri arasında kendi personeli tarafından kurulan ilk mehteran takımı olan Mamak Belediyesi Mehteran Takımı söylediği marşlarla da büyük beğeni topladı.

"BİRLİĞE BERABERLİĞE DEĞER VERİYORUZ"

Mamaklılara verdiği sözleri gerçekleştirmenin gururununu yaşadığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “ ‘Söz verdik yaptık’, dediğimiz projelerin bugün bir tanesiyle birlikteyiz. Fatih Sultan Mehmet Han’ın ‘Hüner bir şehri dünya bünyad etmektir, Reaya kalbin abad etmektir.’ Dediği gibi bizim görevimiz bir taraftan şehri imar ederken, diğer taraftan gönülleri ihya etmektir. Biz tasada, mutlulukta hep beraber olmayı bilen, birliğe beraberliğe değer veren insanlarız. Nişanlarımızı, düğünlerimizi, kına gecelerimizi, asker uğurlamalarımızı, misafirlerle buluşmamızı, neşeli günlerimizi ve aynı zamanda üzüntülü günlerimizi burada, konağımızda hep beraber gerçekleştireceğiz. Bu faaliyetlerin hepsini eski yaşam biçimlerimizle, köylerimizde, mahallelerimizde, sosyal hayatımızın bir parçası olan köy odalarımızda yapardık. Hep beraber bu gelenekleri devam ettireceğiz” dedi.

"HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK"

Hizmet belediyeciliği kapsamında eserler üretmeye ve açılışlara bir fiil devam edeceklerini ifade eden AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, “Açılışlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aralık ayında yapmış olduğumuz 4 tane açılışı hatırlıyorsunuz. Ocak ayının ikinci dönemi itibariyle de tekrar açılışlarımız devam ediyor. Bu seriyi Belediye Başkanımızla birlikte ve Allah’ın izniyle de devam ettirmeye gayret edeceğiz. Bugün de Kızılca Mahallemiz’de köy konağımızı açıyoruz. Geleneklerimizin, göreneklerimizin bilinmesi, gençlerimizin bu şiyarda kendini yetiştirmesi ve özellikle yaşam tarzımızın geçmişten bugüne daha güzel bir şekilde anlatılması için bu hizmetleri sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

"BİR ÖRNEĞİNE DAHA ŞAHİT OLUYORUZ"

Mamak’ta ilklere şahit olduklarını ifade eden MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen, “Bugün Cumhur İttifakının toplumcu hizmete dayalı belediyecilik anlayışının bir örneğine daha şahit oluyoruz. Kızılcaköy Köy Konağı bölgenin kültürel ve sosyal manada ihtiyacını giderecek bir hizmet. Bu hizmetin yerine gelmesinde emeği geçen başta Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, olmak üzere belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Tesisimizin bölgemize insanımıza ve Kızılca Köylü hemşehrilerimize hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum”dedi.