İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Pursaklar'da gaziler onuruna yemek

Spor

Mamak çeyrek finali garantiledi

Genel

Çubuk Turşuları 22 ülkeye ihraç ediliyor

Genel

Yenimahalle'nin Yerel eşitlik eylem planı dünyaya açılıyor

Genel

Altındağ'da gençlik merkezi kurs kayıtları başladı

Genel

Mamak Belediye Başkanı Köse, vatandaşlarla bir araya geldi

Genel

CHP Etimesgut İlçe Kadın Kolları, Mavangatlı Afetzedeleri Yalnız Bırakmadı

Genel

AHİD'den Yenimahalle Kaymakamına ziyaret

Çevre

ASKİ'den Gölbaşı'na su projesi

Genel

Altındağ'da hareketli gün

Genel

Mamak'ta pedallar hareketlilik için çevrildi

Genel

30 ayda 42 yeni park

Genel

Genel Haberleri

El Emeği Şenliği Ahmed Arif Parkı’nda devam edecek

27.07.2021 13:53
El Emeği Şenliği Ahmed Arif Parkı’nda devam edecek

Çankaya Belediyesi tarafından, kadınlara ve müzisyenlere maddi destek amacı ile başlatılan "El Emeği Şenliği" 7-8 Ağustos'ta Ahmed Arif Parkı'nda devam edecek.

Çankaya Belediyesinin düzenlediği 'Kadın El Emeği Şenliği' bu yıl dördüncü kez Ankaralılarla bir arada. Eşitlikçi bir toplumun geliştirilmesi, var olan eşitsizliklerin giderilmesi, kadın emeğinin görünür kılınması ve ürünlerin pazardaki yerini alabilmesi amaçlarını taşıyan şenlik, Uğur Mumcu, Zafer ve Muharrem Dalkılıç parklarının ardından 7-8 Ağustos'ta Ahmed Arif Parkı'nda devam edecek.
Çankayalılar tarafından büyük ilgi gösterilen şenlikler dizisi, kadınlara el emeği ürünlerini satma imkanı sunarken, mini konserlerle müzisyenlere de maddi destek sağlaması hedefleniyor. Şenlikte kadınlar, Çankaya Belediyesi tarafından kurulan ücretsiz stantlarda ahşap eşyalardan çantaya, takılardan örgü bebeklere kadar kendi üretimlerini şenliğe katılanların beğenisine sunacak.
Şenliğin 7 Ağustos programında, Nihal Ulucan Alyurt - Halk Müziği, Grup Tanbu - Anadolu Rock Müzik, Umut Er - Pop Müzik konserleri gerçekleştirilecek. 8 Ağustos’ta ise Melek Nur ve Orkestrası tarafından Pop Müzik konseri ile Grup Bildiğin Gibi Değil tarafından Rock Müzik konseri gerçekleştirilecek.