İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

"Sosyal mesafeli" oturma bankı

Genel

Duayen viyola sanatçısı Ruşen Güneş vefat etti

Genel

Başkentin en büyük mesire alanı açılıyor

Genel

Adım adım kontrollü sosyal hayata

Genel

Çankayalı bebeklere “hoş geldin” ziyareti

Genel

Camilerde tek kullanımlık seccade ve maske dağıtılacak

Genel

Çankaya Belediyesinden, dar gelirlilere gıda yardımı

Genel

Yenimahalle genç yeteneklerini arıyor

Genel

Beypazarı Gençlik Merkezi'nden siperlik desteği

Genel

Altındağ'da yollar yenileniyor

Genel

Beypazarı'nda buruk bayram

Genel

Otobüste konser, balkonlarda neşe

Genel

Genel Haberleri

Çankaya Belediyesi 40 bin sokak hayvanını tedavi etti 

17.07.2019 13:43
Çankaya Belediyesi 40 bin sokak hayvanını tedavi etti 

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, bu yılın ilk 6 ayında 648 sokak hayvanını yeni yuvasına kavuşturdu. Merkez 6 ay içerisinde 40 bin 403 hayvana ise tedavi uyguladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bu yıl 40 bin sokak hayvanını tedavi ettiklerini açıkladı. 
Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, bu yılın ilk 6 ayında 648 sokak hayvanını yeni yuvasına kavuşturdu. Merkez 6 ay içerisinde 40 bin 403 hayvana ise tedavi uyguladı. "Satın alma sahiplen” ilkesiyle çalışmalarına devam ettiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bu yıl 40 bin sokak hayvanını tedavi ettiklerini açıkladı. Çankaya Belediyesinin hayvanları sahiplendirme politikasının hayvanları barınaktan göndermek olmadığını ifade eden Taşdelen, “Biz hayvanlarımız için en iyisini arıyoruz. Onlar sokaklarda yeterince travmaya maruz kalmış hayvanlar. İstiyoruz ki barınaktan sonraki hayatları gerçekten farklı olsun. Bunun için sahiplendirme yaparken de onlar için en iyi seçeneği bulmaya çalışıyoruz. Örneğin fazla hareketli bir köpeği sahiplendireceğimiz zaman sahiplenecek kişinin bahçeli bir yerde oturuyor olmasını tercih ediyoruz” şeklinde konuştu. 
Sahiplenmenin hayvanlar için sadece korunaklı bir yer anlamına gelmediğini dile getiren Taşdelen, sokak hayvanları için en önemli ihtiyacın sevgi olduğunu hatırlattı. Taşdelen, barınaktan sahiplenilen hayvanların her türlü aşı ve tedavilerinin ise ücretsiz yapıldığını belirtti. 
Sokak hayvanlarının popülasyonu konusunda kısırlaştırmaya da önem veren Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, ilk 6 ayda bin 395 sokak hayvanının kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdi. Merkez aynı dönem içerisinde 40 bin 403 sokak hayvanına tedaviye yönelik işlem uyguladı.