İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Okyanus ve deniz parkları açılış için gün sayıyor

Genel

Ankara birlikte yürümeye ve bisiklet binmeye hazır

Genel

"Çocuğum, Haklıyım" oyuncağı Zafer Park'ta

Genel

'Yeşilçam'ın Ferit'i: Tarık Akan

Genel

Engellerini aşarak BİLSEM'e girmeye hak kazandılar

Kültür-Sanat

Yeşilçam müzikleri anılarda yolculuğa çıkaracak

Teknoloji

TEKNOFEST'te 3 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak

Kültür-Sanat

Sessiz sinema tadında "düğün yemeği" DT sahnesinde

Teknoloji

4 arkadaş hiper gündelik kategorisinde oyun üretti

Kültür-Sanat

 Kadın yazarlar 3'üncü kez bir arada

Politika

Kanlı 12 Eylül darbesinin üzerinden 39 yıl geçti

Ekonomi

 “8 ayda 7 bin kadın esnaf kazandık”

Genel

Genel Haberleri

Çankaya Belediyesi 40 bin sokak hayvanını tedavi etti 

17.07.2019 13:43
Çankaya Belediyesi 40 bin sokak hayvanını tedavi etti 

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, bu yılın ilk 6 ayında 648 sokak hayvanını yeni yuvasına kavuşturdu. Merkez 6 ay içerisinde 40 bin 403 hayvana ise tedavi uyguladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bu yıl 40 bin sokak hayvanını tedavi ettiklerini açıkladı. 
Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, bu yılın ilk 6 ayında 648 sokak hayvanını yeni yuvasına kavuşturdu. Merkez 6 ay içerisinde 40 bin 403 hayvana ise tedavi uyguladı. "Satın alma sahiplen” ilkesiyle çalışmalarına devam ettiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bu yıl 40 bin sokak hayvanını tedavi ettiklerini açıkladı. Çankaya Belediyesinin hayvanları sahiplendirme politikasının hayvanları barınaktan göndermek olmadığını ifade eden Taşdelen, “Biz hayvanlarımız için en iyisini arıyoruz. Onlar sokaklarda yeterince travmaya maruz kalmış hayvanlar. İstiyoruz ki barınaktan sonraki hayatları gerçekten farklı olsun. Bunun için sahiplendirme yaparken de onlar için en iyi seçeneği bulmaya çalışıyoruz. Örneğin fazla hareketli bir köpeği sahiplendireceğimiz zaman sahiplenecek kişinin bahçeli bir yerde oturuyor olmasını tercih ediyoruz” şeklinde konuştu. 
Sahiplenmenin hayvanlar için sadece korunaklı bir yer anlamına gelmediğini dile getiren Taşdelen, sokak hayvanları için en önemli ihtiyacın sevgi olduğunu hatırlattı. Taşdelen, barınaktan sahiplenilen hayvanların her türlü aşı ve tedavilerinin ise ücretsiz yapıldığını belirtti. 
Sokak hayvanlarının popülasyonu konusunda kısırlaştırmaya da önem veren Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, ilk 6 ayda bin 395 sokak hayvanının kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdi. Merkez aynı dönem içerisinde 40 bin 403 sokak hayvanına tedaviye yönelik işlem uyguladı.