İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

“Bayramda 5 günde 45 kişi öldü” 

Asayiş

Ankara'da bir evde çıkan yangın 3 ev ve 1 kamyonete sıçradı

Ekonomi

“Fotoğrafçı esnafı iş yapamaz hale geldi” 

Politika

İletişim Başkanı Altun'dan "kardeşlik" vurgusu

Genel

Mahalle oyunları ile doyasıya eğlendiler

Genel

Altınok huzurevindeki bayram eğlencesine ortak oldu

Genel

Maceraseverler bayram tatilinin tadını Melen Çayı'nda rafting yaparak çıkardı

Ekonomi

Turizm sektöründe "Rus pazarı" sevinci

Genel

Türkiye'de bir ilk online kurban kesimi

Ekonomi

Elde kalan kurbanlıkları ESK alacak

Genel

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 19 kente portatif yüzme havuzu 

Genel

Çeşme'de bayram yoğunluğu 

Genel

Genel Haberleri

Barınağın duvarlarına sanatçı dokunuşu

11.07.2020 12:33
Barınağın duvarlarına sanatçı dokunuşu

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin duvarları, Ressam Başak Gözde tarafından renklendiriliyor.

Türkiye’nin en büyük hayvan barınaklarından biri olan Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Ressam Başak Gözde’nin dokunuşlarıyla renkleniyor. Ankaralı sanatçı, barınağın duvarlarını çeşitli hayvan figürlerini resmederek renklerle donatıyor.
Yıllar önce barınaktan hayvan sahiplenen Ressam Başak Gözde, barınakta kalan sokak hayvanları için de bir şeyler yapmak üzere yola çıktı.

Mesleğiyle sokak hayvanlarının dünyasına dokunmak isteyen Gözde, süreci şöyle anlattı: “Barınağın eski bir müdavimiyim. Sokak hayvanlarını ziyaret etmek onlarla vakit geçirmek benim için bir rehabilite ortamı. Köpeğimi de buradan sahiplenmiştim. Ancak o dönemden bu yana barınakta kalanlar için ne yapabilirim düşüncesi hep vardı. Mesleğimle ilgili bir şeyler yapma fikri oluştuğunda bunu Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanları ile paylaştım ve onlar da memnuniyetle karşıladı. Şimdi buradayım ve Yavru Sahiplendirme bölümünün duvarlarını renklendiriyorum.”
Renklendireceği duvarlar ile hem barınakta çalışanlar için hem de ziyarete gelecekler için hoş bir görüntü oluşturmayı hedefleyen Başak Gözde’yi çalışmaları boyunca barınağın konuklarından Karaca da yalnız bırakmadı.