İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Çankaya'da parklar yenileniyor

Genel

Altındağ'da 3 bin çocuğa ücretsiz yüzme kursu verilecek

Genel

Çankaya'da açık havada sinema keyfi başlıyor

Genel

Mamak'tan Manavgat'a destek

Genel

Anneler ve çocukları iş başında

Genel

Avrupalı gençler Kızılcahamam'da pedal çevirdi

Genel

Okul duvarları tabloya dönüşüyor

Genel

Daha temiz Çankaya için konteynerler yenileniyor

Genel

Hacettepe Mahallesi'nde dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Genel

El Emeği Şenliği Ahmed Arif Parkı'nda devam edecek

Genel

Sokak hayvanları için tam donanımlı ambulans

Genel

Altındağ'da yüzme bilmeyen kalmayacak

Genel

Genel Haberleri

Altındağ’da spor dolu yaz tatili başladı

25.06.2021 10:56
Altındağ’da spor dolu yaz tatili başladı

Futbol, voleybol ve basketbol branşlarına yoğun ilgi gösteren Altındağlı gençler için yaz tatili spor etkinlikleriyle dolu geçecek. Balcı, “Yaz okullarımızdan her yıl binlerce öğrenci faydalanıyor." dedi.

Her yaz Altındağlı gençlerin büyük ilgi gösterdiği Yaz Spor Okulları kapılarını açtı. İlk olarak Karapürçek Mahallesi Piri Reis ve Sezai Karakoç Gençlik Merkezlerinde açılan Yaz Spor Okulu, Temmuz ayında diğer merkezlerde de Altındağlı çocukları sporla buluşturacak. Futbol, basketbol ve voleybol branşlarının büyük ilgi gördüğü Yaz Spor Okulu’nda, hentbol, okçuluk, yüzme, karate gibi branşlarda da kursların açılması planlanıyor.
Altındağ Belediyesi'ne bağlı yaz okullarında gençler ve çocukların tatillerini kültür, sanat ve sporla dopdolu geçirmesi için ne gerekiyorsa yaptıklarını vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Yaz okullarımızdan her yıl binlerce öğrenci faydalanıyor. Altındağlı çocuklarımızın yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmesi için her tür imkanı sağlıyor, hiçbir detayı gözlerden kaçırmıyoruz. İlk olarak Karapürçek’teki 2 gençlik merkezimizde futbol, basketbol ve voleybol kurslarımızı başlattık. Kurslara büyük ilgi gösterildi. Önümüzdeki haftalarda diğer merkezlerimizde, başka branşlarda spor kurslarını da devreye sokacağız inşallah. Sadece Altındağ'ın değil, ülkemizin geleceği için de çocuklarımızı sporla buluşturuyoruz. Kurslarımızda eğitimcilerimiz tarafından yetenekli çocukları belirleyerek, doğru yerlere yönlendiriyoruz. Yaz tatillerini verimli bir şekilde geçiren çocuklarımızın eğitim hayatında da başarılı olduğunu gözlemliyoruz ve bundan büyük memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.