İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

 Altındağ'da semt pazarları da normale dönüyor

Genel

Kafe ve restoranlar dezenfekte ediliyor

Genel

Çankaya Belediyesinden “Mobil Jet Yıkama Aracı”

Politika

Personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Genel

Altın Bahçe'de çalışmalar sürüyor

Genel

Mamak'ta gençlere yeni bir merkez daha

Genel

Ankara Büyükşehir Belediyesi YKS ödemesi desteği sözünü tuttu

Genel

Altındağ Belediyesi'nden Hamamönü'nde temizlik çalışması

Genel

Bilinçli İnsanlar Atıksız Konutlar projesi başlatıldı

Genel

Çankaya baharı sanatla karşılıyor

Genel

Binalara otopark zorunluluğu

Genel

Çankaya Belediyesi'nden kaldırım çalışması

Genel

Genel Haberleri

Altındağ’da kar teyakkuzu

13.01.2021 15:06
Altındağ’da kar teyakkuzu

Meteoroloji'den alınan kar yağışı uyarısının ardından ekiplerini hazır hale getiren Altındağ Belediyesi, öğlen saatlerinde başlayan kar yağışına anında müdahale etti.

Altındağ Belediyesi, yoğun kar yağışına hemen müdahalede bulunarak vatandaşların sorun yaşamaması için ekiplerini seferber etti. Meteoroloji'den alınan kar yağışı uyarısının ardından ekiplerini hazır hale getiren Altındağ Belediyesi, öğlen saatlerinde başlayan kar yağışına anında müdahale etti. Yağışın etkili olmaya başlamasının ardından tuzlama ve kar küreme çalışmalarına başlayan ekipler, vatandaşların sorun yaşamaması için seferber oldu. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, ekiplerin her zaman göreve hazır olduğunu ifade etti.

“TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”

Altındağ'da her türlü olumsuz koşula karşı ekiplerin hazır olduğunu belirten Başkan Asım Balcı, “Altındağ'ın pek çok mahallesi rakım olarak yüksekte bulunduğundan, Altındağ'da kış koşulları biraz daha ağır şartlarda yaşanıyor. Ancak araç filomuz güçlü, ekiplerimiz göreve hazır... Karla mücadele için 24 saat görev başındayız. Karla mücadelemizi daha etkin ve daha hızlı bir biçimde sürdürmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

“KAR YAĞIŞI ÇOK ÖNEMLİ…”

Kar yağışının dört gözle beklendiğini de hatırlatan Başkan Balcı “Kar yağışı çok önemli... Barajlarımızdaki su seviyesi gittikçe azalıyordu. İnşallah bu bereketle birlikte barajlardaki su seviyelerinde artış gözlemlenir. Vatandaşlarımız ile iş birliği içerisinde, bu günleri kazasız, belasız ve sağlıklı bir biçimde geçirmeyi diliyoruz” ifadelerini kullandı.