İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaşam

Başkent sabahları belediyenin çorbasıyla daha sıcak

Eğitim

Başkentli muhtarlara yönelik afet farkındalık eğitimi başladı

Ekonomi

Kahramankazan'da çiftçilere 1 milyon 200 bin sebze fidesi dağıtıldı

Ekonomi

Tüccar ve esnaf İstasyon Caddesi'ni konuştu

Kültür-Sanat

ANKAmall'da spor ve dans etkinlikleriyle 19 Mayıs şöleni yaşandı

Spor

Amatör Sporun dostu Ali Öcal Batıkent'te yaşayacak

Kültür-Sanat

Mor ve Ötesi ile 19 mayıs coşkusu

Kültür-Sanat

Başkentliler Altınfest'te doyasıya eğlendi

Kültür-Sanat

Gordion Yarı Maratonu Lansmanı Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde gerçekleştirilecek

Kültür-Sanat

Ulucanlar Desen Çalıştayı Sergisi açıldı

Genel

Başkan Altınok Atatürk'ü andı, 19 Mayıs'ı kutladı

Kültür-Sanat

Nallıhan Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konser verdi

Genel

Genel Haberleri

ABB Meclisi’nden yerel gazetelere büyük destek

17.01.2022 10:12
ABB Meclisi’nden yerel gazetelere büyük destek

Ankara'daki yerel gazetelerin imtiyaz sahipleri ve Basın İlan Kurumu Ankara İl Müdürü Murat Yürekli'nin ziyareti sonrası, Başkan Mansur Yavaş tarafından verilen talimatla, gündeme alınması için Aralık ayı Meclis gündemine alınıp komisyona sevk edilen meclis karar özetlerinin Ankara'da BİK aracılığı ile resmi ilan yayınlayan gazetelerde yayınlatılması teklifi Mecliste grubu bulunan tüm siyasi parti meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Ankara’da “yerel yönetimler ile yerel medya işbirliği” meyvelerini vermeye başlıyor. Geçtiğimiz yıllarda Ankara’da günlük olarak yayınlanmakta olan yerel gazetelerin sahipleri/ temsilcileri ile Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli, hem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hem de Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin ile defaten bir araya gelerek Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararların özetlerinin resmi ilan olarak gazetelerde yayınlanması hususunu görüşmüşlerdi. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı’nda, Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’nun Meclis karar özetlerinin Ankara’da Basın İlan Kurumu aracılığıyla resmi ilan ve reklam alan günlük gazetelerde yayınlatılarak kamuoyuna duyurulmasına ilişkin rapor ele alınarak AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

BASIN İLAN MÜDÜRÜ YÜREKLİ’DEN YAVAŞ’A, MECLİS ÜYELERİNE VE GÜLTEKİN’E TEŞEKKÜR

Bu kararın alınmasından sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin geçtiğimiz hafta sonu yapılan oturumunda, Meclis karar özetlerinin Ankara’da kurumumuz aracılığı ile resmi ilan ve reklam yayımlayan gazetelerimizde resmi ilan tarifesi üzerinden yayınlatılması teklifi siyasi partilerimizin tüm meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edilmiştir. Yerel gazetelerimize katkı sunacak olan bu karın çıkmasından desteğini esirgemeyen ABB Meclisi’ndeki AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili tüm meclis üyelerimize ve Hukuk Komisyonu’ndaki tüm partilerin meclis üyelerine teşekkürlerimizi sunuyorum. Bir süre önce gazete temsilcilerimizle birlikte ziyaret ettiğimizde bu destek sürecinin başlatılması için gerekli desteği esirgemeyerek gazetelerimize verdiği sözü yerine getiren ABB Başkanı sayın Mansur Yavaş’a yine gazetelerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ve hiç şüphe yok ki, bu sürecin başlangıcından kendisinden her türlü desteği aldığım ABB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü sayın Volkan Memduh Gültekin’e teşekkürlerimi sunuyorum. Ankara’da resmi ilan ve reklam yayınlayan yerel gazetelerimize hayırlı olsun.” dedi. Bu karar yerel gazeteler arasında büyük sevinçle karşılandı.