İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Engelsiz resimler sergisi açıldı

Genel

“Zamanın Hazinesi” sergisi açıldı

Genel

Kütüphanede "kitap kahve günü"

Kültür-Sanat

Ankyra Barok konseri İş Sanat'ın sosyal medya kanalında

Kültür-Sanat

Devlet Tiyatroları Tunus'ta perde açacak

Genel

ABB'den ağaç seferberliği

Genel

Çankaya Evlerine ilgi büyük

Genel

 Barınakta kış hazırlıkları tamam

Genel

Mamak'ta özel güne özel konser

Genel

Dikmen Teknoloji Köprüsü yakında açılıyor

Genel

Mamak'ta miniklerden çim adam etkinliği

Genel

Kahramankazan'da fırsatçılığa geçit yok

Ekonomi

Ekonomi Haberleri

"Tarım Kredi Kooperatif Marketler"in 500'üncü şubesi açıldı

AA 15.10.2021 13:56

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, "Tarım Kredi Kooperatif Market, üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın beklenti ve talepleri sonucu ortaya çıkmıştır. Gayemiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği 1000 adet marketi 2022 yılının ilk çeyreğine kadar hizmete alarak gıda enflasyonuyla mücadeledeki etkinliğimizi artırmak olacak" dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, üreticilerden aldıkları ürünleri Tarım Kredi Kooperatif Marketler aracılığıyla tüketicilere ulaştırdıklarını belirterek, "500'üncü şubesini açtığımız Tarım Kredi Kooperatif Market, üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın beklenti ve talepleri sonucu ortaya çıkmıştır." dedi. Poyraz, "Tarım Kredi Kooperatif Marketler"in 500'üncü şubesinin Altındağ'daki açılışı dolayısıyla düzenlenen törende, çiftçilerin üretimde ihtiyaç duydukları tohum, gübre, yem, mazot, tarım alet ve makineleri, sulama sistemleri, sera örtüsü ve sigorta gibi girdilerin tamamını temin ettiklerini söyledi. Tarım Kredi Kooperatif Market ile çiftçilerin alın teri ürünlerinin doğrudan tüketiciyle buluşturulabilmesini hedeflediklerini vurgulayan Poyraz, "500'üncü şubesini açtığımız Tarım Kredi Kooperatif Market, üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın beklenti ve talepleri sonucu ortaya çıkmıştır. Ortaklarımızdan aldığımız doğal ve kaliteli ürünleri kendi tesislerimizde işleyerek veya işleterek kooperatiflerimizin yanı sıra Tarım Kredi Kooperatif Marketlerimiz aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyoruz. Çiftçilerimizin üretim ihtiyaçlarını karşılarken girdi fiyatlarında karlılık yerine memnuniyeti önceliyor, Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bu fiyat politikasıyla piyasa düzenleme görevi de yapıyoruz." diye konuştu. Tarım Kredi'nin aynı zamanda kooperatifler aracılığıyla çiftçilerden arpa, buğday, mısır, ayçiçeği, çeltik, yaş sebze ve kuru üzüm gibi ürünler başta olmak üzere 300 çeşit tarımsal ürünün piyasa fiyatlarından alımını yaptığına dikkati çeken Poyraz, bu yıl da 1,5 milyar lirasını sözleşmeli üretim olmak üzere, 3,7 milyar liralık ürün alımı yapmayı hedeflediklerini bildirdi.

"GAYEMİZ 1000 ADET MARKETİ 2022 YILI İLK ÇEYREĞİNE KADAR HİZMETE ALMAK"

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin amacının özel sektörle rekabet etmek değil, ihtiyaç duyulan ürünlerin piyasaya tedarikini sağlamak olduğunu belirten Poyraz, şunları kaydetti: "Başlangıçta fiyat regülasyonu amacıyla büyük şehirlerde teşkilatlanarak ilk mağazasını 2017 yılında açtığımız, vatandaşlarımızın da büyük ilgi gösterdiği Kooperatif Market için yaptığımız değerlendirmeler ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da bize işaret ettiği hedef doğrultusunda kısa sürede ülke genelinde teşkilatlandık. Şu anda 47 il, 227 ilçede 499 şubesi bulunan Kooperatif Market’in 500'üncü şubesinin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Daha yolun başındayız. Gayemiz, Kooperatif Market Projesi'ni ülkemizin her köşesinde tüketicilerimizle buluşturmak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği 1000 adet marketi 2022 yılı ilk çeyreğine kadar hizmete alarak gıda enflasyonuyla mücadeledeki etkinliğimizi artırmak olacak."

Ankara Valisi Vasip Şahin de Tarım Kredi Kooperatif Marketler'in vatandaşa kaliteli, temiz ve olabildiğince ucuz ürünler sunduğuna işaret ederek, "Bundan çok daha önemlisi üretici ile tüketici arasındaki aracı kurumların maliyet farkının en aza düşürülmesi hedefini de yakalayan bir anlayış. Herkesin talep ettiği, beklediği bir hizmetti bu." ifadelerini kullandı. Marketlerin piyasayı regüle etmeyi amaçladığını anımsatan Şahin, şu değerlendirmede bulundu: "Özel sektörün 'Devlet bizimle rekabet ediyor' gibi bir endişeye kapılmasına hiç mahal yok. Aksine belki onların da yaptığı hizmetin daha kurallı bir şekilde yapılmasında, onların önüne açılan bir fırsat kapısı olduğunu düşünüyorum. Bu marketler vatandaşlarımıza en memnuniyet verici hizmeti yapacaktır." Açılış konuşmalarının ardından Vali Şahin ile Poyraz, marketi gezdi.