ÖZEL HABER Haberleri

NBŞ, kanseri tetikliyor
30 Mart 2018, 10:07 0
NBŞ, kanseri tetikliyor
Son günlerde şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararı, tartışılmaya devam ediyor. Bu tartışmaların bir yönünü de şeker fabrikaları özelleştikten sonra nişasta bazlı şekerin (NBŞ) üretim oranında artışların yaşanması oluşturuyor. Beyaz şeker ve NBŞ’nin insan vücuduna vermiş olduğu zararları Diyetisyen Arzu Şen’den öğrendik. Şen, “Uzun vadede toplum sağlığının kötü gidişatına şahit olabiliriz” dedi.
‘Ankara yiğidi’ Seymenler
29 Mart 2018, 10:05 0
‘Ankara yiğidi’ Seymenler
Yüzlerce yıldan beri sivil bir oluşum olarak var olan ve Ankaralıların kolektif hafızasında yaşaya gelen mertlik, cömertlik, bilgelik ilkeleri üzerine kurulu olan Seymenlik geleneği, Ankara Kulübü Derneği çatısı altında büyük bir titizlikle yaşatılıp, gelecek kuşaklara aktarılıyor.
Sarıhan’dan “Hak ihlalleri” bildirisi
28 Mart 2018, 10:37 0
Sarıhan’dan “Hak ihlalleri” bildirisi
CHP Ankara Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkan Vekili, KEFEK Üyesi Şenal Sarıhan, “Yeni Türkiye’de, ‘Bizden olmayan’a iş, komüniste okuma şansı, alkol satana ekmek yok!” açıklamasını yaparak, “19-26 Mart Hak İhlalleri” adı altında bir bildiri sundu.
“İmkansız diye bir şey yoktur biraz zaman alır”
27 Mart 2018, 10:00 2
“İmkansız diye bir şey yoktur biraz zaman alır”
Erman Özturan dünyaya prematüre olarak geldi. Daha sonra sarılık geçirip kan değişimindeki gecikme nedeniyle Serebral Palsili oldu. Doktorların hem motor hem mental gerilik olduğunu iddia ettikleri Özturan, engeline yenilmedi, “İmkansız yoktur biraz zaman alır” dedi.
Taraflar arabulucu sayesinde uzlaşabiliyor
26 Mart 2018, 10:18 0
Taraflar arabulucu sayesinde uzlaşabiliyor
Hukuki süreci kısaltması, taraflar arasında zamandan ve masraftan tasarruf sağlaması açısından karşımıza çıkan arabuluculuk sistemi, hala birçok kişi tarafından bilinmiyor.
Ünlü ressamın sergisi ilgi topladı
24 Mart 2018, 10:44 1
Ünlü ressamın sergisi ilgi topladı
Yapmış olduğu tablolarla adından söz ettiren Ressam Zafer Dilekçi, Ankara Stil Life Gallery’de sergi açtı. 2002 yılında yapmış olduğu “Tavla” isimli tablosuyla Avrupa’daki sanat merkezlerinin dikkatini çeken sanatçı, son çalışmalarını Ankaralıların beğenisine sundu.
Kamerayla  çekemediklerimi  yazıyorum
23 Mart 2018, 10:37 0
Kamerayla çekemediklerimi yazıyorum
Şu günlerde "Çukur" dizisinde İdris Koçovalı karakteriyle fenomen olan Ercan Kesal, "Yazdıklarımla size mektup gönderiyorum. Birlikte kurtulmayı ümit ettiğim için gönderiyorum. Kalemimi kamera olarak kullanmak isterim, çekemediklerimi yazıyorum aslında" diyor.
Beypazarı’nın 160 yıllık “Fişek Bayramı” geleneği
23 Mart 2018, 10:23 0
Beypazarı’nın 160 yıllık “Fişek Bayramı” geleneği
Üç ayların başlangıcı Recep ayı, Hicri takvim kameri ayların yedincisi, dört adet haram aylarının ikincisi, üç ayların da başlangıcı olarak kabul ediliyor. Regaib kandili, Recep ayının ilk Perşembe günbatımı, Cuma akşamı 22 Mart 2018 tarihinde ifa ediliyor. Beypazarlılar ise bu kandile “Namaz” diyor ve “Fişek bayramı” olarak adlandırarak asırlık bir geleneği yaşatıyor.
“Sanatçıyı sanatçı yapan görebilme kabiliyetidir”
22 Mart 2018, 10:28 0
“Sanatçıyı sanatçı yapan görebilme kabiliyetidir”
Psikoloji bilimi “bakma” eyleminin hisleri tetiklediğini söyler. Çünkü gözler, beyin ve sinir sistemiyle doğrudan bağlantılıdır. Durağan bir görüntü olan “fotoğraf” ise anın daha iyi algılamasına olanak verdiği için akla ve kalbe de hitap eden en güçlü görsel kültür ürünüdür.
“Reklamcılık en eski mesleklerden bir tanesi”
21 Mart 2018, 10:56 0
“Reklamcılık en eski mesleklerden bir tanesi”
Reklamcılık, insanlık tarihinin en eski mesleklerinden birisi. Reklam ise tarihten bu güne insanoğlunun vazgeçilmezlerinden. Geçmişten bu güne, şekil değiştirse de reklam kültürü her daim karşımıza çıktı. Gazete, radyo ve televizyonlardan sonra günümüzde internet ortamında da yeni reklam metotlarının uygulandığını görüyoruz.