Gündem

Gündem Haberleri

Yöresel ürünler Ankaralıyı bekliyor

06.12.2017 09:54

Zehra ŞAHİNDOKUYUCU

14’üncü Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı, hediyelik eşya ve el sanatları satıcılarını Ankara’da buluşturuyor. Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen fuarda 42 ülke ve 220 firmanın ürünleri sergilenirken fuara ilginin yoğun olduğu gözleniyor.

Fuarda Çubuk turşu standında yer alan Çubuk turşularının satıcısı Ekrem Üstün, fuardan memnun olduklarını belirterek, her yıl katıldığını ve bundan sonra da katılacağını söyledi. 57 çeşit turşu yaptıklarını belirten Üstün, “Tarlada kendi ürettiğimiz ürünlerimizin turşusunu yapıyoruz ve burada satıyoruz.' dedi.

Kendi el emekleriyle ürettikleri ürünleri sergileyen Özbekistanlı Ümide Haşimova da fuardan memnun olduklarını her yıl fuara geldiklerini belirterek, “Kendi el ürünlerimizi burada hem tanıtıyor, hem satıyoruz. Satışlardan memnunuz.' diye konuştu.

Balıkesir yöresine ait zeytinlerin satıcısı Erdinç Kolak, fuarın reklamlarının ve tanıtımının iyi yapıldığını belirterek şunları söyledi:

“Çok uzun süredir Ankara’da düzenlenen bir fuar olduğu için lansman sıkıntısı yaşamıyoruz. Ankara’da olduğum sürece bu fuara her yıl katılmaya çalışıyorum. Biz burada insanlara yöresel olabildiğince doğal ürünler sunmaya çalışarak insanların mutlu olmalarına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Buraya gelenlerden, yörelerini sertifikalarını bilerek alışveriş yapmalarını istiyoruz.'

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sağlık

Çocuklarda yaz ishali tehlikesine dikkat!

Genel

Başkan Tuna'dan nikah kıymasını isteyen de var, bilgisayar isteyen de

Ekonomi

E-ihracatın 7 altın kuralı

Kültür-Sanat

 ATO'dan 15 Temmuz sergisi 

Genel

Emrah Serbes davasında karar!

Genel

EGO otobüsleri, Metro ve Ankaray 15 Temmuz'da ücretsiz

Magazin

Shakira İstanbul'da konser verdi

Ekonomi

“Yeni hükümetin önceliği tarım olmalı”

Magazin

Rapçi ‘Ezhel' hakkında yeniden dava açıldı

Asayiş

Gözaltındaki Adnan Oktar'ın mal varlığına el konuldu

Asayiş

Soma'daki maden faciası davasında cezalar belli oldu

Magazin

Shakira yarın İstanbul'da konser verecek