Gündem

Gündem Haberleri

Velioğlu ile yola devam

10.03.2018 14:48

Ankara İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı, ANKESOB Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu'nun Divan Başkanlığı'nı yaptığı Genel Kurulda   tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Ali Hikmet Velioğlu, kullanılan oyların tamamını alarak,  yeniden seçildi. 1983 yılından itibaren  kurucuları arasında yer aldığı odada 35 yıldır başkanlık görevini yürüten Velioğlu, 4 yıl daha görev yapacak.

Genel kurulda ilk olarak Divan teşekkülünün oluşturulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Divan Başkanı Hasan H. Çavuşculu'nun gündemi okuyarak oylamasının ardından 2014-2017 yıllarını içeren Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu ile gelir gider tablosu ile bilanço okunarak müzakereye  açıldı. Divan Başkanı Çavuşculu'nun ayrı ayrı ibraya sunduğu raporlar oybirliğiyle kabul edildi. Yeni dönem çalışma raporu ve tahmini bütçe de okunup oylandıktan sonra dilek ve temenniler bölümünde konuşmak isteyen üyelere söz verildi.

Konuşmaların ardından gündem gereği seçim maddesine geçildi. Tek liste ile girilen seçimde mevcut başkan Ali Hikmet Velioğlu ve  yönetimi kullanılan oyların  tamamını alarak, 4 yıllığına göreve yeniden seçildi.

Seçim sonucunun açıklanmasının ardından bir konuşma yapan Ali Hikmet Velioğlu, üyelere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, genel kurul sonuçlarının hayırlı olmasını diledi. Velioğlu, 1983 yılından itibaren 35 yıldır oda başkanlığı görevini sürdürdüğünü belirterek, kendisine duyulan güven ve teveccüh için de ayrıca teşekkür etti. Meslektaşlarının zorluklar altında görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Velioğlu, "Mesleğimizin çok fazla zorluğu var. Fakat, birlikte bugüne kadar Türkiye'ye örnek teşkil edecek güzel işler yaptık. Bundan sonra da her koşulda birlik ve beraberlik içerisinde üyelerimizin ve sektörümüzün sorunlarını çözmek  için çalışmalarımız devam edecek. Çalışmalarımızla inşallah üyelerimizin menfaatlerini daha iyi yerlere getireceğiz." dedi.

Oda Başkanı Velioğlu, konuşmasında Oda Genel Sekreteri Şennur Navruz'a da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, meslek hayatının devamında başarılar diledi.

Ali Hikmet Velioğlu başkanlığındaki Ankara İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası yeni dönem yönetimi şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu Asıl Üyeler: İbrahim Aydın, Hikmet Yiğiter, Cengiz Parlak, H. Hüseyin Gedikaslan, Halil Yılmaz, Haydar Eker, İrfan Seyit Köse, Durak Bulut. Denetim Kurulu Asıl Üyeler: Hüseyin Saykan, Sinan Güven, Erdem Zorlu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Çankaya'da 'Kadın Emeği Festivali' başlıyor 

Ekonomi

Nesle devir vergiye takılıyor!

Kültür-Sanat

Bu hafta 8 film vizyona girecek

Asayiş

Mükerrer oy kullandığı iddia edilen kadın serbest bırakıldı

Politika

"Seçmen kütüğünde mükerrer kayıt yok"

Teknoloji

Her yerde aynı parolayı kullanmayın!

Politika

“Kimsesiz çocukları devlet kadrosuna alacağız”

Genel

Çankaya Evleri yaz boyunca açık olacak 

Asayiş

Ezhel'e beraat kararı!

Kültür-Sanat

Ünlü isimler Türkiye'ye geliyor

Ekonomi

“Tarladan markete ürün fiyatları katlanarak artıyor”

Dünya

Angelina Jolie, Irak'ı ziyaret etti