Özel Haber

Özel Haber Haberleri

“Sıhhiye Sosyete'sinin müdavimi çok

08.05.2018 11:10

0

Makbule AKGÜL AKKUŞ
Sosyete pazarları özellikle Ankaralılar için vazgeçilmez bir alışveriş kültürü. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Sıhhiye Sosyete Pazarı’nda her türlü giyim eşyasından, ev dekorasyon ürünlerine, ayakkabı, çanta seçeneklerinden, marka kozmetik ürünlerine, organik ev yapımı yiyecek ve içecek alternatiflerine kadar neredeyse her ürünü bulmak mümkün.

EKOLOJİK ÜRÜNLER

Alışveriş yapıp ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu pazarlarda yöresel ürünler de büyük ilgi görüyor. Ankara'nın Beypazarı, Güdül, Ayaş ve Çubuk ilçelerinden gelen köylüler pazarda ekolojik ürünlerini halkla buluşturabiliyor. Tezgahlarda peynirden yumurtaya, zeytinden bala, yufka ekmekten bazlamaya, salçadan sirkeye, reçelden bakliyata kadar bir çok yöresel ürün de mevcut.

SERAMİĞE YOĞUN İLGİ

Ayrıca, pazarda kişiye özel el emeği yapılan takılar ve seramik eşyalar da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Pazarın en dikkat çeken ürünleriyse porselenler. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği seramik porselenler göz kamaştırıyor. Sosyete pazarları Ankara’nın birçok semtinde kuruluyor ancak, Sıhhiye Sosyete Pazarı kadar meşhur olanı yok. Meşhurluğunu elbette pazarda satılan birbirinden renkli ve değişik süs eşyaları, tekstil ve dekorasyon ürünlerinden alıyor. Pazar, her perşembe Ankara’nın her semtinden akın akın gelen misafirleri karşılıyor.

PAZARLIK YAPMA LÜKSÜ

Meşhur bir pazar yeri olmasının sebebi, Ankara’da yaşayan kişilerin pazara büyük ilgi göstermesi. Ucuz ürünler ve birbirinden farklı malzemeler, başka yerlerde bulamayacağınız fiyatlardan satılıyor. Ayrıca ulaşım imkanları açısından da diğer pazarlara göre çok avantajlı. Alışveriş merkezlerine alternatif olarak kurulmuş olan sosyete pazarlarında hem AVM’de bulamadığınız ürünlere ulaşabiliyor, hem de pazarlık yapma lüksünü yaşayabiliyorsunuz. Siz de mahalle kültürünü ve pazar konseptini sevenlerdenseniz, beğendiğiniz ürünler için esnafla pazarlıklar yaparak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

YSK, bağımsız üç adayın adaylığını düşürdü

Sağlık

Otizmliler için eğitim atölyeleri

Kültür-Sanat

BYEGM'den “Karışık Dünya” sergisi 

Ekonomi

Başkentliler 160 bin ton sebze ve meyve tüketti

Kültür-Sanat

İki Kalp Üç Kitap

Asayiş

 İş adamı Ömer Faruk Ilıcan cinayetinin kilit ismi tutuklandı 

Genel

Liselilerin mezuniyet sevinci

Ekonomi

Seçimlere özelleştirmeler damga vuracak

Politika

"Ben bugün listedeysem hayal ettiğim içindir" 

Ekonomi

"Kadınların güçlenmesi çok önemli"

Ekonomi

Plastik sektöründen ilk çeyrekte rekor büyüme

Genel

Yaz okulları start alıyor