Gündem

Gündem Haberleri

Otobüs durağı isteyen halk yolu kapattı

12.11.2017 18:42

Keçiören ilçesi Yeşiltepe Mahallesi sakinleri, protokol yolunda otobüs durağına engel olan direği kaldırmayan elektrik firması yetkililerini protesto amacıyla yolu trafiğe kapattı. Eyleme, muhtar ve ilçe emniyet müdürünün devreye girmesinin ardından son verildi.

Ankara'nın Keçiören ilçesine bağlı Yeşiltepe Mahallesinde bulunan Kuzey Ankara TOKİ konutlarında ikamet eden mahalle sakinleri, yerleşim yerine uzak mesafedeki otobüs duraklarının protokol yolu üzerine taşınması amacıyla bir eylem düzenledi. 

Durak yapılabilecek noktadaki elektrik direğinin bölgenin elektrik dağıtımını yapan şirket tarafından kaldırılmadığını iddia eden mahalle sakinleri, elektrik şirketini protesto eden yazıların yer aldığı pankartlar taşıyarak yolu trafiğe kapattı.

Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Ferhat Aygün elektrik şirketinin direği kaldırmaması nedeniyle protokol yolu üzerindeki yakın mesafede durağın yapılmadığını belirterek "Yetkililere olan müracaatlarımız bürokratik işlemlere takılıyor, konutlarının yakınında otobüs durağı olmadığı için ıssız yerlerden geçerek 3 kilometre yürümek zorunda kalan vatandaşlarımızın olumsuz bir olaya kurban gitmeden sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz." dedi.

Bu sırada yol üzerindeki araçların sahipleri ile mahalle sakinleri arasında tartışma yaşanması üzerine olay yerine polis ekipleri ile Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ve Keçiören İlçe Emniyet Müdürü Arif Hakan Tandoğan da geldi. 

Bulut ve Tandoğan'dan mağduriyetlerinin giderileceğine dair söz alan mahalle sakinleri eylemlerine son verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

“Halkın can ve mal güvenliği tehlikede!”

Asayiş

Ankara'da terör örgütünün propagandasını yapan 11 kişiye gözaltı 

Genel

Çankaya'da 'Kadın Emeği Festivali' başlıyor 

Ekonomi

Nesle devir vergiye takılıyor!

Kültür-Sanat

Bu hafta 8 film vizyona girecek

Asayiş

Mükerrer oy kullandığı iddia edilen kadın serbest bırakıldı

Politika

"Seçmen kütüğünde mükerrer kayıt yok"

Teknoloji

Her yerde aynı parolayı kullanmayın!

Politika

“Kimsesiz çocukları devlet kadrosuna alacağız”

Genel

Çankaya Evleri yaz boyunca açık olacak 

Asayiş

Ezhel'e beraat kararı!

Kültür-Sanat

Ünlü isimler Türkiye'ye geliyor