Eğitim

Eğitim Haberleri

MEB'den sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin açıklama

13.04.2018 14:13

 Milli Eğitim Bakanlığından, bir internet sitesinde yer alan "Öğretmen seçiminde akıl almaz skandal" başlıklı habere ilişkin, "Toplantının yeri başta olmak üzere, iddiaların tamamı kaos üretmek ve güveni zedelemek amacıyla kurgulanmıştır." açıklaması yapıldı.

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, dün bir internet sitesinde yer alan "Öğretmen seçiminde akıl almaz skandal" başlıklı haberdeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, "Toplantının yeri başta olmak üzere, iddiaların tamamı kaos üretmek ve güveni zedelemek amacıyla kurgulanmıştır." denildi.

Sözleşmeli öğretmen alımıyla ilgili mülakat sürecinin belirlenen usul ve yöntemlere göre yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Eğitim ailemize katmak için sabırsızlıkla beklediğimiz yeni çalışma arkadaşlarımızın seçimi için Bakanlığımız, gerekli bütün önlemleri almıştır. Geleceğimizi emanet ettiğimiz, eğitimin temel taşı öğretmenlerimize ve öğretmenlik mesleğinin kutsallığına gölge düşürmeyi amaçlayan bu ve benzeri haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz. Sözlü sınavlar boyunca şaibeye meydan verecek hiçbir uygulamaya izin verilmeyecektir. Bu asılsız iddialarla ilgili olarak yargı süreci başlatılacak ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Başta öğretmen adaylarımız olmak üzere kamuoyuna saygıyla duyurulur."

(AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekonomi

TESK'ten "gıdada KDV farklılığı giderilmesi" talebi

Asayiş

Nallıhan'da elektrik çarpan genç hayatını kaybetti 

Genel

Ankara Emniyet Müdürlüğünde görev değişimi

Kültür-Sanat

Bu hafta 9 film vizyona girecek

Ekonomi

Yener: Ankara'nın yatırımcı çekmesi gerekiyor

Genel

 Yenimahalle Belediyesi'nin milli gururu 

Asayiş

Ankara-Konya yolunda zincirleme kaza 

Ekonomi

“Hakem heyeti sayısı düşürülmemeli”

Ekonomi

Palandöken, "Zincir marketlere kuralda geç kalınmasın" dedi.

Genel

TAV Galeri Ankara'da "Ankara" temalı fotoğraf ve afiş sergisi açıldı 

Sağlık

Çocuklarda yaz ishali tehlikesine dikkat!

Genel

Başkan Tuna'dan nikah kıymasını isteyen de var, bilgisayar isteyen de