Gündem

Gündem Haberleri

Mamak Derbent'te doğalgazsız dönüşüm!

14.11.2017 10:14

Aysel KANBER/Baskentgazete.com.tr

Ankara'nın Mamak İlçesine bağlı Derbent Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında 8 ay önce yerleşime başlanan konutlara halen doğalgaz bağlanmadığını dile getiren CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, '130 hanenin bulunduğu sitede aylardır sıcak su sıkıntısı çekilmektedir. Kış soğuklarının gelmesiyle evlerini de ısıtamaz hale gelen vatandaşlarımız; aylardır yetkililerin kendilerini oyaladığını belirtmekte ve mağduriyetlerinin giderilmesini beklemektedirler.' diye ifade etti. 

Söz konusu konutlara 8 ay önce yerleşilmesine rağmen şimdiye kadar neden doğalgaz hattı çekilmediğini TBMM gündemine taşıyan CHP'li Gök, Başbakan Binali Yıldırım'a "Doğalgaz bağlantısı yapılmadığı için sıcak su, ocak ve ısınma ihtiyaçlarını sağlıksız aynı zamanda daha pahalı yollarla sağlamış olan semt sakinlerinin kayıpları nasıl telafi edilecektir?" diye sordu. 

Derbent Mahallesinde ikamet eden vatandaşların son 8 ayda sağlık kurumlarına yaptıkları başvuru sayısını ve başvuru sebeplerinin açıklanmasını isteyen Gök, "Derbent Mahallesinde son 8 ay içerisinde LPG ve kömür yakılması kaynaklı kaç adet kaza gerçekleşmiştir? Bu kazalara bağlı olarak meydana gelen yaralanma ve ölümleri açıklar mısınız?" sorularını yöneltti. 

2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında tamamlanmış olan kentsel dönüşüm projelerinin altyapı gereksinimleri (su, elektrik, doğalgaz, atık su, internet) konutların tesliminden ne kadar süre sonra giderildiğine yanıt isteyen Gök, Yıldırım’a ayrıca "Ankara'da altyapı gereksinimleri (su, elektrik, doğalgaz, atık su, internet) henüz inşa edilmemiş kentsel dönüşüm projeleri açıklar mısınız?

Ankara için stratejik önem taşıyan doğalgaz sisteminin ve dağıtımının bir özel şirketin insafına bırakılmasını doğru buluyor musunuz? Doğalgazın özelleştirilmesi ile ortaya çıkan bu sorunların giderilmesi için düşünceleriniz nelerdir?" sorularını sordu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

“Halkın can ve mal güvenliği tehlikede!”

Asayiş

Ankara'da terör örgütünün propagandasını yapan 11 kişiye gözaltı 

Genel

Çankaya'da 'Kadın Emeği Festivali' başlıyor 

Ekonomi

Nesle devir vergiye takılıyor!

Kültür-Sanat

Bu hafta 8 film vizyona girecek

Asayiş

Mükerrer oy kullandığı iddia edilen kadın serbest bırakıldı

Politika

"Seçmen kütüğünde mükerrer kayıt yok"

Teknoloji

Her yerde aynı parolayı kullanmayın!

Politika

“Kimsesiz çocukları devlet kadrosuna alacağız”

Genel

Çankaya Evleri yaz boyunca açık olacak 

Asayiş

Ezhel'e beraat kararı!

Kültür-Sanat

Ünlü isimler Türkiye'ye geliyor