Gündem

Gündem Haberleri

Havagazı Fabrikası yıkıldı: Gökçek teşekkür etti

01.12.2017 12:24

0

Ankara’da bir dönem tartışma konusu olan Maltepe’deki eski Havagazı Fabrikası’nın asbestli bölümlerindeki yıkım çalışmaları önceki gün tamamlandı.

Hürriyet'in haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin işrbirliğinde yürütülen yıkım çalışmalar bir hafta sürdü.

Dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile meslek odaları ve CHP milletvekillerini karşı karşıya getiren kararların ardından, Havagazı Fabrikası uzun bir süre atıl durumda kalmıştı. Tamamlanan yıkımın ardından dün Twitter hesabından açıklama yapan Gökçek meslek odaları ve CHP milletvekillerini hedef aldı. Gökçek, “Mimarlar Odası mahkeme kararıyla asbestli binanın yıkımını durdurmuştu. Bilirkişi raporuyla haklılığımız ortaya çıktı ve şu anda bina yıkıldı. Şimdi Mimarlar Odası ve halkı tahrik eden CHP milletvekillerinin hesap zamanı. Binayı yıktıran Mustafa Tuna’ya teşekkürler' paylaşımını yaptı.

Ankara 7. İdare Mahkemesi, Mimarlar Odası, Ankara Tabip Odası, Kimya Mühendisleri Odası, ve CHP’li vekillerin yıkımda gerekli önlemler alınmadığını gerçekçe göstererek açtığı dava sonucunda 2017 mart ayında Havagazı Fabrikası’ndaki yıkım çalışamları için 'yürütmeyi durdurma' kararı vermişti. Bilirkişi raporlarını inceleyen Bölge İdare Mahkemesi, kararı iptal ederek yıkım çalışmalarının önünü açmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asayiş

 Başkent'te hırsızlık şebekesi çökertildi: 6 kişi tutuklandı 

Asayiş

Kamyonetin arkasına bağladığı köpeği metrelerce sürükledi 

Genel

YSK, bağımsız üç adayın adaylığını düşürdü

Sağlık

Otizmliler için eğitim atölyeleri

Kültür-Sanat

BYEGM'den “Karışık Dünya” sergisi 

Ekonomi

Başkentliler 160 bin ton sebze ve meyve tüketti

Kültür-Sanat

İki Kalp Üç Kitap

Asayiş

 İş adamı Ömer Faruk Ilıcan cinayetinin kilit ismi tutuklandı 

Genel

Liselilerin mezuniyet sevinci

Ekonomi

Seçimlere özelleştirmeler damga vuracak

Politika

"Ben bugün listedeysem hayal ettiğim içindir" 

Ekonomi

"Kadınların güçlenmesi çok önemli"