Özel Haber

Özel Haber Haberleri

Enerji değişir her şey değişir

08.01.2018 11:10

? Biyoenerji ve yaşam koçluğuna nasıl karar verdiniz?

 Bundan bir buçuk yıl önce yani 50 yaşıma girerken hayatımda yeni bir değişiklik yapma kararı aldım biraz da almak durumunda kaldım. Daha önce organizasyon ve danışmanlık üzerine kendi şirketim vardı. Türkiye'yi karış karış gezerek TRT’ye 85 bölüm program yaptım. Tarkan, Sibel Can gibi starlarla konserler düzenledik, güzel organizasyonlara imza attık. Ancak 15 Temmuz darbe girişiminden sonra doğal olarak çeşitli konser ve festival etkinlikleri bir süre ertelendi. Tam bu zamanlarda Antalya’da deniz kenarında bulduğum kalp şeklinde bir taş benim biyoenerji ile ve doğal taşlarla tanışmamı sağladı. Bu taş kendimi şifalandırma aracım oldu, bu taş ile birlikte biyoenerji ile tanıştım. Önce kendimi şifalandırmak için araştırmalar yaptım, kendimi şifalandırayım derken bu yolda taşların mucize şifa enerjisini öğrendim. Taşlarla kişilere yapılan çalışmaların hayatta ne kadar önemli olduğunu ve çakraların enerjisinin dengede olmadığında, yaşadığımız sorunların neler olabileceğini öğrendim. İlerleyen zamanlarda araş- tırmalarım sonucunda başka başka eğitimler de aldım.

? Sanırım, bu eğitimlerle hayatınız bambaşka bir yola giriyor…

Aynen öyle oldu. Öncelikle kendi hayatımda yaşadığım olumsuzlukları değiştirmek istedim, sonra da insanların hayatına dokunmakla ilgili farklı bir yol izlemek istedim. Bunun için önce Yaşam Atölyesi'nde 6 aylık Yaşam, Dönüşüm, Koçluk eğitimi aldım. Buradaki eğitimler şöyle ki, Kadir Has Üniversitesi eşliğinde mülakatlarla seçilen katılımcılar, seçtikleri alanlarda aldıkları eğitimleri tamamladıktan sonra global standartlarda danışmanlık formasyonu kazanıyor. Bu eğitimi tamamladıktan sonra hayatımı nasıl değiştirebileceğimle ilgili daha da detaylı çalışmalar yaptım ve gerçekten çoğu şeyin değiştiğini gördüm. Ben kendi hayatımı değiştirirken, bana gelecek insanların hayatını da değiştirebilmeyi öğrendim. Böylece biyoenerji uzmanlığı ve yaşam koçluğu serüvenim başlamış oldu. Burada şunu belirtmeden geçemeyeceğim, yaşam bazen sizin kontrolünüz olmadan ilerleyebiliyor.

TERAPİ EĞİTİMLERİ

? Çeşitli eğitimler aldığınızı söylediniz ne gibi eğitimler öğrenebilir miyiz?

Biyoenerji eğitimi, Theta Healing, Access Bars, Sujok terapi gibi eğitimler aldım. Bu eğitimler halen devam etmekte. Çünkü hayat benim için uzun ve yapacağım çok şey var.

? Bu eğitimlerin içeriğini öğrenebilir miyiz?

 Biyoenerji: Aslında sevgi frekansına tamamen teslimiyetle bağlantıya geçebilmek ve bu pozitif enerjinin o kişi üzerinde hangi noktada şifa olmasını istiyorsak, o noktaya şifanın akmasına kanallık etmek demek.

Theta healing: Bilinçaltı terapi tekniğidir. Bilinçaltınızdaki negatif olumsuz kayıtların değiştiği frekans thetada olur. Bilinçaltımız theta frekansından yayın yapar. Beynimizin yaydığı frekanslar vardır. Bunlar Alfa, Beta, Theta ve Deltadır. Bilinçaltınızda bulunan ancak bilince çıkaramadığınız veya çıkarsanız bile düzeltemediğiniz için hayatınızı olumsuz etkileyen yanlış kodlamaların, düşünce ya da hissetme alışkanlıklarının değiştirilmesine ve düzeltilmesine yarayan bir yöntemdir. Bir nevi meditasyon yöntemidir kişilerin hayatlarından bırakmaya zorlandıkları alışkanlıkların iptal edilip, yeni hislerin yüklenmesi suretiyle büyük dönüşümün bedende kodlanması şeklidir.

 Access Bars: Başa uygulanan bir şifa çalışması. Başta bulunan 32 noktaya dokunularak uygulanan, rahatlatıcı ve farklı bir uygulamadır. Başa uygulanan hafif masaj şeklinde başımızdaki enerji noktalarında enerjiyi olumlamak şeklinde anlatabilirim. Ruhsal, bedensel ve zihinsel denge vücut için çok önemlidir. Bu tüm bilim insanları tarafından da kabul görmüş bir denge halidir. Ben şunu gördüm düşük enerjili insanların mutlaka çakra enerjilerinde denge ile ilgili sıkıntıları var. Bizim yaptığımız şey bu insanları dengeye getirecek enerjiler sağlamak.

DOĞAL TAŞLARA İNANIYORUM

 ? Bu çalışmaları nasıl yapıyorsunuz?

Öncelikle danışanlarımız bize bir sıkıntı ile geliyorlar. Danışanlarımızın öncelikle o yaşa gelene kadar hangi enerji durumların yaşamış nereden nereye geçmiş, bunların analizini yapıyoruz. İsmindeki ve hayatındaki enerji boyutunu ölçüyoruz. Buna göre kişiye uygun tedavi tekniğini uygulamaya çalışıyoruz. Doktor değiliz belirtmekte fayda var bizim yaptığımız daha çok terapi niteliğinde. Çünkü isteyen insanlara bu terapileri uyguluyoruz. Doğal taşları da çalışmalarımda kullanıyorum çünkü taşlarında enerjilerinin ve minerallerin insanlara faydasının olduğunu düşünüyorum. Uyguladığımız tamamen alternatif tıpa giriyor. İnsanlar doktora gitsinler. Ancak bunun yanında alternatif olarak bu tedavileri destekleyici tedavi olarak kullanabilirler. Yani iyi olmak dengede olma halidir, yaptığımız çalışmalarda da insanları dengeye getirme çalışmaları yapıyoruz. Bu noktada öncelikle kendimi örnek verebilirim. Ben tiroid hastasıyım, karaciğerimde yağlanma vardı. Ama kullandığım doğal taşlarla bu sorunlarımı çözdüm. Şu an tüm tetkiklerim normal çıkıyor.

MUCİZE GİBİ

 ? İyileştirdiğiniz hastalarınız ya da danışanlarınız var mı?

 2,5 yaşında bir çocuk iki böbreği iflas etmiş babasından böbrek nakli yapılmış. Tıbbi tedavi yanında biz de 6 aydır bir terapi tedavisi uyguladık, yaptığımız terapi çalışmalarıyla 6 aydır sadece kontrole gidiyor geliyor ve bütün değerleri normal çıkıyor. Babayla anneyle çalıştık baba ve anne ile yaptığım çalışmalar, çocuktaki bilinç- altı genetik kayıtları iyileştirdi şeklinde açıklayabilirim. Bir hastam daha var kaza geçirmiş ve 7 yıldır komadaymış. Yaptığımız terapiler sonucunda çeşitli uyarılara tepki vermeye başladı. Bu tepkiden sonra ağızdan beslenmeye başladığını öğrendim, doktorlar annesine şunu söylemiş bu nefes alım şekli böyle devam ederse makineden çekeceğiz, kendi nefesini kendi alacak ve uyanma ihtimali çok daha yüksek olacak. Ben de büyük bir heyecanla onun uyanmasını bekliyorum. Yine başka bir hasta, uzun zaman yoğun bakımda olup felç geçiren ve vücudunun bir tarafını kullanamayan bir hastam vardı. Yaptığım terapi çalışmaları sonrası felci yenip hayata adım atmaya başladı. Doktorun asla yürü- yemezsin dediği bir hastaydı ama şu an kendi işini kurdu gayet sağlıklı hayatına devam ediyor. Bir de kalp hastası bir danışanım var. Aort damarında bir yırtık var ve çok kilolu olduğu için de ameliyat edilemiyor. Her seferinde doktora gittiğinde doktorlar ona "Ameliyat olman gerektiği halde ameliyat olmadın ama nasıl bu kadar iyi olabiliyorsun" diyorlarmış. İşte bence bu enerji ile alakalı bir durum. Yani ben düşünce gücünün enerjideki gücünün damardaki yırttığı bile tedavi edebileceğini düşünüyorum. Biz de şifanın, enerji yoluyla akmasına aracılık ediyoruz. Aslında tüm şifa yaradandan.

? Enerjilerin pozitife çevrilmesi nasıl oluyor?

Öncelikle kişinin enerjisinin ve kendisinin farkına varması lazım. Korkuları yenmek endişeleri, tedirginlikleri yenmek, sözlü, müzikli olumlamalar meditasyonlar hayatı bildiğimizden çok daha fazla etkiliyor.

? Sanırım yaşadıklarınızı mucize diye nitelendiriyorsunuz?

Benim son 1,5 yıldır yaşadıklarım çok enteresan şeyler. O denizin kenarında bir soru sordum, Tanrım bana bir yol göster bana bir mesaj gönder dedim o anda elimi attım kalp şeklindeki bir taş buldum, o taş beni biyoenerji ile tanıştırdı. Yani ben o taşa bir anlam yükledim, belki başkası olsa böyle bir anlam yüklemeyecekti ama taşların enerjisine inanmak istedim. Hayata şu şekilde bakıyorum: Enerji değişir, her şey değişir. Bugüne kadar yaptığım çalışmalarda insanların fark edemedikleri enerji blokajları bazen ilişkilerine bazen iş, bazen aile yaşamlarına, bazen bedenlerine yansıyor. Hayatta her şeyi pozitif görebilmek çok önemli. İnsanlar hayatta genellikle olumsuz cümleler kullanıyorlar olumsuz taraftan bakı yorlar pozitif bakmanın büyük bir mucize yarattığını düşünüyorum.

? Nasıl yani?

 Bakın enerji sözde başlıyor, enerji su ile başlıyor. Dünyanın yüzde yetmişi su, bizim de bedenimizin yüzde yetmişi su. Bunun için bedenimize söylediğimiz her söz aslında bir mucize yaratıyor. Şöyle ilginç bir tesadüf daha var, dünyada yedi kıta var bizim bedenimizde de 7 ana çakramız var. Bu noktada ben de her gün yeni bir şey öğreniyorum ve öğrendikçe şaşırıyorum. Ama bu mutlu bir şaşkınlık.

SÖZ BÜYÜDÜR

? Pozitif yaşamla ilgili projeleriniz neler?

Bugünlerde pozitif yaşam kartları projem var. Bu benim Kadir Has Üniversitesi'ne hazırladığım bir proje. Bu proje S kart projesi. Sevgi, sadakat, saygı, sessizlik, sahip olmak gibi pozitif S'lerden oluşan pozitif kavramları hayatımızda nasıl kullanacağımızı belirledim. Söz büyüdür, sözlerimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Bu proje aynı zamanda İngilizce ve Türkçe olacak.

? Bu proje nasıl ortaya çıktı?

 Bu proje hayatımda fark ettiğim enerjilerle oluştu. Burada bilimden de faydalanıyoruz. Mesela matematik bir bilim ve yüzümüzde altın oran denen matematiksel bir oran var. Hayatımızda sayıların büyük bir anlamı olduğunu düşünüyorum. Bu sözcüklerle ve sayılarla birlikte, ilimle bilimle birlikte, vücudumuzda hem biyolojik hem kimyasal hem zihinsel bir enerji değişimi yaratmaya çalışıyoruz.

? Hedefleriniz neler?

Hedefim 2018'de eğitimleri tamamlayıp pozitif bakış açısının yaygınlaşmasını sağlamak. Bunun yanında öncelikle S kart projesini hayata geçirebilmek. 2018’de Türkiye'de sivil toplum kuruluşları ile ortak yapacağımız çalışmalar kadınların, gençlerin, iş hayatında kaybetme korkusu olanların ve tüm toplumun öncelikle kendi hayatımda pozitif bir bakış açısı sağlayarak hayatımdaki engelleri aşmak sonra bunu tüm herkese ulaştırmak. Ben değişebildiysem herkes değişebilir diyorum. 2018'de bu değişime ve güzelliklere ev sahipliği yapsın istiyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekonomi

Yener: Ankara'nın yatırımcı çekmesi gerekiyor

Genel

 Yenimahalle Belediyesi'nin milli gururu 

Asayiş

Ankara-Konya yolunda zincirleme kaza 

Ekonomi

“Hakem heyeti sayısı düşürülmemeli”

Ekonomi

Palandöken, "Zincir marketlere kuralda geç kalınmasın" dedi.

Genel

TAV Galeri Ankara'da "Ankara" temalı fotoğraf ve afiş sergisi açıldı 

Sağlık

Çocuklarda yaz ishali tehlikesine dikkat!

Genel

Başkan Tuna'dan nikah kıymasını isteyen de var, bilgisayar isteyen de

Ekonomi

E-ihracatın 7 altın kuralı

Kültür-Sanat

 ATO'dan 15 Temmuz sergisi 

Genel

Emrah Serbes davasında karar!

Genel

EGO otobüsleri, Metro ve Ankaray 15 Temmuz'da ücretsiz