Özel Haber

Özel Haber Haberleri

Bu mahallede cep telefonu çekmiyor

09.01.2018 09:34

Tolga ALCA

Nallıhan’a 5, Ankara’ya 160 kilometre olan Sobran Mahallesi, doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Mahallenin muhtarı Ali Ünal, mahalle statüsüne girdikten sonra bazı hizmetlerin azaldığını söyledi. Ünal, mahallesinde aynı zamanda internet ve cep telefonu kullanamadıklarını dile getirdi. Çiftçilik ile uğraşan ve aynı zamanda Sobran Mahallesinde muhtarlık görevini yürüten Ali Ünal, “300’e yakın nüfusumuz, yaz aylarında artış gösterir. Dolayısıyla yaz aylarında ihtiyacımız olan gerekli alt yapı ve yollar konusunda eksikliklerimiz oluyor. Özellikle yollarımız ihtiyacı karşılamıyor. Önceki dönemlerde köy hizmetleri ve belediyemiz bizlerle çok ilgilenirdi. Şu anda resmen ihtiyaçları- mız konusunda sıranın bize gelmesini bekliyoruz' diyerek sorunlarını dile getirdi.

İNTERNET VE CEP TELEFONU ÇEKMİYOR

Mahallede internet ve cep telefonu hatlarında da sorunlar olduğunu söyleyen Ünal, “100’e yakın abonesi olmasına rağmen internet bağlantılarımızda sorunlar oluşuyor. Aynı zamanda cep telefonu hatlarımızı kullanamıyoruz. 300’e yakın kişi bu konuda mağduriyet yaşıyor. Acil bir durumda haberleşemiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda mahallemizde yer alan bir ormanlıkta yangın çıktı. Yangın sırasında bunun sıkıntısını çok fazla yaşadık. Gerekli mercilere ulaş- tık, ama dönüş gelmedi' diye konuştu.

TEMİZ HAVASIYLA AKGÖÇÜK VADİSİ

Sobran Mahallesinin doğal güzelliklerine de değinen Ali Ünal, “Mahallemizin bulunduğu yer konum itibariyle bir doğa harikasıdır. İnsanlar yürüyüş yapmak için Akgöçük dediğimiz alana gidip, burada yürüyüş parkurlarında spor yaparlar. Bazı turizm şirketleri buranın farkında. Gerekli tanıtım yapılırsa mahallemiz turizm açısından da gelişebilir. Akgöçük dediğimiz alan, temiz havasıyla, bol yeşiliyle görülmeye değer bir yer. Herkesi buraya davet ediyoruz' dedi.

HIDIRELLEZLE KARDEŞLİĞİMİZ PEKİŞİYOR

Sobran Mahallesinde her yıl bahar aylarında düzenledikleri hıdırellez bayramını anlatan Ali Ünal, “Hıdırellez bayramımız çevre mahallelerin katılımıyla daha da güzelleşir. Hayvancılıkla uğraşan aileler genel küçükbaş havyan bağışı yaparlar. Hanımlarımız yemekleri hazırlar. Diğer mahallelerle birlikte kardeşliğimizi bir kere daha hatırlar, yeni hasat dönemine de hep birlikte merhaba deriz' diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekonomi

Yener: Ankara'nın yatırımcı çekmesi gerekiyor

Genel

 Yenimahalle Belediyesi'nin milli gururu 

Asayiş

Ankara-Konya yolunda zincirleme kaza 

Ekonomi

“Hakem heyeti sayısı düşürülmemeli”

Ekonomi

Palandöken, "Zincir marketlere kuralda geç kalınmasın" dedi.

Genel

TAV Galeri Ankara'da "Ankara" temalı fotoğraf ve afiş sergisi açıldı 

Sağlık

Çocuklarda yaz ishali tehlikesine dikkat!

Genel

Başkan Tuna'dan nikah kıymasını isteyen de var, bilgisayar isteyen de

Ekonomi

E-ihracatın 7 altın kuralı

Kültür-Sanat

 ATO'dan 15 Temmuz sergisi 

Genel

Emrah Serbes davasında karar!

Genel

EGO otobüsleri, Metro ve Ankaray 15 Temmuz'da ücretsiz