Yaşam

Yaşam Haberleri

Başkent'te Engelliler Bowling Şampiyonası düzenlendi

06.12.2017 16:58

0

Başkent'te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Özel Sporcular Bowling Türkiye Şampiyonası düzenlendi. Bilkent Roulhouse Ankuva AVM'de Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda engelli ve ailesi katıldı. Türkiye'nin 81 ilinden gelen engelli çocukların son 15 yılda gün ışığına çıkmaya başladığını ifade eden Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, bugün yakasında altın madalya olan engelli çocukların olduğunu kaydetti ve duyduğu mutluluğu dile getirdi. 


Etkinliğe katılan AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznür Çalık da ailelere seslenerek, "Onlar bizim özel evlatlarımız, hepimiz için büyük imtihanlar. Ama ben biliyorum ki o imtihanlar Allah tarafından mükafatlandırılacak. Sizler özel meleklerin anne ve babalarısınız, biliyorum ki bu imtihanı hepiniz başarıyla geçeceksiniz. Engellerin sadece kalpte olduğunu ilk annemden, babamdan öğrendim" şeklinde konuştu. 
Engelliler bowling oynayarak günün tadını çıkardı. Diğer yandan down sendromlu gençler de "yumurtalı ıspanak" tarifi için kollarını sıvadı. Dans eşliğinde yemek yapımı ortaya renkli görüntüler çıkmasına neden oldu. Programda ayrıca İhlas Haber Ajansına engellilere verdiği destekten ötürü plaket takdim edildi. Plaketi muhabir Cem Geçim aldı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asayiş

 Başkent'te hırsızlık şebekesi çökertildi: 6 kişi tutuklandı 

Asayiş

Kamyonetin arkasına bağladığı köpeği metrelerce sürükledi 

Genel

YSK, bağımsız üç adayın adaylığını düşürdü

Sağlık

Otizmliler için eğitim atölyeleri

Kültür-Sanat

BYEGM'den “Karışık Dünya” sergisi 

Ekonomi

Başkentliler 160 bin ton sebze ve meyve tüketti

Kültür-Sanat

İki Kalp Üç Kitap

Asayiş

 İş adamı Ömer Faruk Ilıcan cinayetinin kilit ismi tutuklandı 

Genel

Liselilerin mezuniyet sevinci

Ekonomi

Seçimlere özelleştirmeler damga vuracak

Politika

"Ben bugün listedeysem hayal ettiğim içindir" 

Ekonomi

"Kadınların güçlenmesi çok önemli"