Gündem

Gündem Haberleri

ATO seçimlerinde ilk aşama tamamlandı 

15.04.2018 13:02

Seçimde ATO üyelerinin oylarıyla 67 meslek komitesinin 181’i meclis üyesi olmak üzere 429 üyesi ve yedek üyeleri seçildi. Toplam 140 sandıkta oy kullanma işleminin yapıldığı seçimler saat 09:00’da başladı ve saat 17:00’da tamamlandı. Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı denetiminde yapılan ve 420 kişinin sandık başında görev yaptığı seçimde, sandıkların kapanmasının ardından oy sayımı gerçekleştirildi ve geçici seçim sonuçları açıklandı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 45 No’lu Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesi’nden meclis üyesi seçilerek boya satıcıları ve imalatçılarının temsilcisi oldu. 
ATO’nun tarihinin en yüksek katılım oranlı seçimini Ankara Valiliğinin aldığı geniş güvenlik önlemleri sayesinde huzur ve güven ortamında tamamladığına dikkat çeken Baran, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve tüm emniyet güçlerine teşekkür ederek, 'ATO’nun en şeffaf seçim sürecini yaşadık. Üyelerimiz odalarına sahip çıktı. Büyük katılım göstererek temsilcilerini seçti' dedi. 
ATO Meslek Komitesi ve meclis üyelikleri seçimi geçici sonuçları, 16 Nisan 2018 Pazartesi mesai bitimine kadar ATO Hizmet Binası’nda ilan edilecek. Bu sürede seçim sonuçlarına yapılan itirazlar Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından incelenerek karara bağlanacak. İlan edilen bu kararlara karşı İl Seçim Kurulu Başkanlığına 18 Nisan 2018 Çarşamba mesai bitimine kadar itirazda bulunulabilecek. ATO Meslek Komitesi ve meclis üyeliğine seçilen tüzel kişilerin gerçek kişi temsilcileri 19 Nisan 2018 Perşembe günü odaya bildirilecek. 
Meclis seçimlerinin kesinleşmesinin ardından belirlenen üyelerle Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulunun asıl ve yedek üyeleri, disiplin kurulunun asıl ve yedek üyeleri ve birlik genel kurulu delege seçimleri, 20 Nisan Cuma günü saat 09.00-13.00 saatleri arasında ATO Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda yapılacak. 
(İHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekonomi

Palandöken, "Zincir marketlere kuralda geç kalınmasın" dedi.

Genel

TAV Galeri Ankara'da "Ankara" temalı fotoğraf ve afiş sergisi açıldı 

Sağlık

Çocuklarda yaz ishali tehlikesine dikkat!

Genel

Başkan Tuna'dan nikah kıymasını isteyen de var, bilgisayar isteyen de

Ekonomi

E-ihracatın 7 altın kuralı

Kültür-Sanat

 ATO'dan 15 Temmuz sergisi 

Genel

Emrah Serbes davasında karar!

Genel

EGO otobüsleri, Metro ve Ankaray 15 Temmuz'da ücretsiz

Magazin

Shakira İstanbul'da konser verdi

Ekonomi

“Yeni hükümetin önceliği tarım olmalı”

Magazin

Rapçi ‘Ezhel' hakkında yeniden dava açıldı

Asayiş

Gözaltındaki Adnan Oktar'ın mal varlığına el konuldu