Gündem

Gündem Haberleri

 Ankara'ya 'gıda kent' 

15.05.2018 11:34

0

 Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetimi, gıda toptancıları, Toptancı Hali ve et toplantıcılarının bir arada olacağı, içerisinde serbest bölgenin de bulunacağı “Gıda Kent' kurulması konusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’dan destek istedi. 
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında ATO heyeti, Ankara’nın en önemli toptan gıda sitelerinden biri olan GİMAT’ta trafik yoğunluğundan kaynaklanan sıkıntıları dile getirdi. ATO heyeti, gıda toptancıları, Toptancı Hali ve et toplantıcılarının bir arada olacağı, içerisinde serbest bölgenin de bulunacağı “Gıda Kent' kurulması konusunda Başkan Tuna’dan destek talep etti. 
Toplantıda ayrıca, ATO’nun yaptırmayı planladığı yeni hizmet binası, hafriyat dökümünde fiyat indirimi, Ankara İnşaat Malzemesi ve Demir Satıcıları Sanayi Sitesi’nin (ATİSAN) ulaşım sorunu, servis araçlarına kamera takılması konuları da ele alındı. ATO Başkanı Baran, Oda’nın mevcut hizmet binasının ekonomik ömrünü doldurduğuna dikkat çekerek, yatay mimariye uygun bir proje üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Taslak çalışmalar hakkında Başkan Tuna’ya bilgi veren Baran, “Amacımız Ankara’nın simgesi olacak bir bina yapmak' dedi. 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ATO Yönetimi’nin dile getirdiği sorunları not alarak, yasalar çerçevesinde çözümü konusunda elinden geleni yapacağını belirtti. “Çalışanın, üretenin yanında olmak, kanun nizam çerçevesinde önünü açmak, onlara yardımcı olmak bizim görevimiz' diyen Tuna, ATO Yönetimi’ne hayırlı olsun dileğinde bulundu. 
Ziyareti sırasında ATO Başkanı Gürsel Baran’a ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ali Yılmaz, Edip Balcı, Mehmet Fatih Çetinkaya, Murat Ülkü Karakuş, Nuh Acar, Süleyman Ekinci ve ATO Genel Sekreteri Ahmet Güran eşlik etti. 

(İHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

YSK, bağımsız üç adayın adaylığını düşürdü

Sağlık

Otizmliler için eğitim atölyeleri

Kültür-Sanat

BYEGM'den “Karışık Dünya” sergisi 

Ekonomi

Başkentliler 160 bin ton sebze ve meyve tüketti

Kültür-Sanat

İki Kalp Üç Kitap

Asayiş

 İş adamı Ömer Faruk Ilıcan cinayetinin kilit ismi tutuklandı 

Genel

Liselilerin mezuniyet sevinci

Ekonomi

Seçimlere özelleştirmeler damga vuracak

Politika

"Ben bugün listedeysem hayal ettiğim içindir" 

Ekonomi

"Kadınların güçlenmesi çok önemli"

Ekonomi

Plastik sektöründen ilk çeyrekte rekor büyüme

Genel

Yaz okulları start alıyor